| CristinaElena96 a întrebat:

multumesc pentru tot ceea ce faceti. pentru ca ne ajutati, pentru ca ne sustineti sau poate ne treziti de la un dezastru, sfatul vostru e foarte importantwinking
si acum intrebare in special pentru baieti: cum v-ar placea o fata? naturala sau machiata? ...si pentru voi fetelor care este stilul vostru >? machiata sau nemachiata cum va simtiti mai bine?

Răspuns Câştigător
| lolli_4147 a răspuns:

Machiajul nu inseamna intotdeauna extravaganta, poate exprima la fel de mult naturalete ca si un ten, o fata nemachiata. Diferenta sta in atitudine. Tu cum te simti mai bine? Machiata, dar admirata, sau nemachiata, dar lasand, poate, impresia unui ten neingrijit? Intotdeauna o fata machiata arata mult mai bine decat una nemachiata. Trebuie sa se pastreze, totusi, o limita a decentei. Nu sunt adepta "mastilor" pe fata, insa nu imi imaginez existenta fara fond de ten. Naturaletea absoluta nu inseamna intotdeauna frumusete. Nu cred ca nu sunt lucruri pe care nu vrei sa le ascunzi. Atata timp cat se poate, de ce nu? Lipsa unei maini nu poate fi ascunsa, la fel si un cucui. Dar un cos, o pata, un pistrui, da. De ce sa nu facem asta? Nu imi veniti acum cu argumente gen :"Cine te place, te place asa cum esti!". Vreti sa spuneti ca, daca sunteti placute intr-un anumit stadiu al existentei, daca evoluati nu veti mai fi placute? Defectele sunt facute sa fie ascunse, nu puse in valoare.

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Pai sa-ti zic sincer, din ceea ce cred eu, sfaturile noastre nu ajuta foarte mult. Cei sfatuiti nu prea vor sa tina cont de sfaturi, tot ceea ce cred ei ca e bine fac.
Acum sa-ti raspund la intrebare. Pai la inceput, ma simteam foarte bine machiata, cred ca orice fata a trecut prin asta. Deabea incepusem si eu sa ma machiez si foloseam tot ce gaseam. Acum in schimb nu ma sunt asa, intr-adevar si acum ma machiez, dar nu foarte strident.Folosesc pudra sau fond de ten (uneori, nu folosesc in exces ca stiu ca fac rau fetei), rimel si gloss. Well, uneori mai folosesc si fard de pleoape, dar mai rar, gen doar ocazional.

| krystal02 a răspuns:

O fata e frumoasa naturala, acum nu spun ca nu e bine sa te machezi. Eu una ma machiez dar nu excentric. Folosesc un rimel si un luciu de buze si atat.

| anonymus07 a răspuns:

Depinde... daca esti frumoasa fara machiaj n-are rost sa te machiezi dar daca tu crezi ca ai nevoie de machiaj il poti aplicawinking