| anonim_4396 a întrebat:

nu am mai intrat de foarte mult timp. Cand mam inscris si am intrat pentru prima oare pe acest site am intrat sa intreb daca pot sa raman insarcinata dupa anticonceptionale si daca is ceva probleme cu sarcina dupa ce le-am luat mai mult timp. Acuma intru si am aceasta intrebare ca o viitoare mamica. Ma ingrijoreaza faptul ca am 9 saptamani si nu am deloc greturi si nu am vomitat niciodata pana acum de cand sunt gravida. Este o problema? Acestea pot aparea mai incolo? Peste tot unde am citit deja ar fi trebuit sa am si greturi si sa vomit. De pofte nu ma plang si fara sa zic minciuni ce vad la altcineva imi trebuie si mie. Imi fac griji este normal sa nu am greturi si sa nu vomit tinand cont ca am 9 saptamani? Va rog sa ma ajutati si de data aceasta. Va multumesc anticipat. Ale

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ești o fericită.
Nu ai de ce să te sperii. Organismul suportă foarte bine sarcina iar bebeul nu este mofturos.
De aceea nu ai această tipică formă de sarcină cu grețuri matinale, vărsături, nervozitate, etc.
Sunt multe femei care afirmă că nu au știut că sunt însărcinate, au intrat în categoria ta.
Viața ta decurge absolut normal.
Mergi la medicul ginecolog o dată pe lună sau ori de câte ori este nevoie.
Sănătate multă.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu toate femeile au greturi, asa ca nu ai absolut nici un motiv sa te ingrijorezi.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Felicitari pentru bebe si stai linistita, nu e obligatoriu sa ai greturi iti spun asta din experienta am nascut cinci copii si nu am avut probleme de acestea niciodata.Multa sanatate!

| cribus a răspuns:

Stai linistita nu e nici o problema...cand am fost insarcinata cu fetita imi era ffffffff rau in schimb cu baiatul nu mi-a fost rau niciodata...iti doresc multa sanatate si tie si bebelusului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc la toate care m-ati ajutat. Miam mai revenit un pic, imi faceam probleme pentru ca nu am aceste simtome. Cribus, doamne da sa am si eu baiat ca aia imi doresc si sa fie asa cum spui. va multumesc inca o data! pupici din partea mea opt cine ma ajutat! pusy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu intrebi ginecologul? Mai ales ca esti insarcinata sigur ai un ginecolog dar dupa parea ta trebuie sa intrebi pe cineva fara experienta ca sa-ti spuna ca ai o sarcina fara probleme?