| CristinaBld a întrebat:

nu stiu cum sa incep si imi este cam frica :-s. Acum cateva zile mi-am inceput viata sexuala. Problema este ca eu eram in ultima sau penultima zi de ciclu dar numai curgea. dupa primul act sexual mi-a curs sange. care demonstra ca numai sunt virgina de atunci mi-a tot curs picaturi de sange in fiecare zi. Aseara s-a intamplat un alt act sexual si la fel mi.a curs sange si inca continua sa curga, iar dimineata mi-a cazut un cheag dala de sange. Am intrat in panica thinking si nu stiu ce se intampla. CRedeti ca este ceva grav, este normal... sau de ce imi tot curge sange?sad

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, e deloc normal, trebuie sa te vada neaparat un ginecolog. Oricum in prima luna de la inceperea vietii sexuale trebuie sa te vada un ginecolog, asa ca nu-ti ramane decat sa devansezi putin si sa mergi maine sau poimaine pentru o consultatie.

| Ea12345 a răspuns:

In primul rand, sper ca ati folosit prezervativ.
Este normal, pentru ca mie ultima sangerare mi se termina abia dupa a 7-a, sau chiar a 8-a zi de menstruatie. In momentul in care el te-a dezvirginat, a curs sange si de la ruperea himenului, si de la menstra. Actul sexual spre finalul menstruatiei face ca ciclu sa dureze mai putin, deoarece penisul,, curata" peretii vaginului si ultimele picaturi de menstra se vor grabi sa iasa. Ai avut cumva usturimi in timpul actului sexual, sau dupa(ma refer a doua oara)?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU este "normal" ca să curgă sânge atâta timp ( mai ales după cel de-al 2-lea contact sexual )!

La fel şi cheagul de sânge despre care zici, dovedeşte că ai avut o sângerare mai pronunţată ( până s-a format acel cheag )!

TREBUIE să mergi URGENT la un control ginecologic - pentru a verifica să nu fie vreo "problemă" medicală!

Chiar dacă eşti minoră, poţi merge şi SINGURĂ la ginecolog, dar să ai la tine Cartea de identitate!

| N0kia a răspuns:

Cristina CITI anisori ai?

| N0kia a răspuns:

Este ceva normal,mai apoi, aveai doar ciclu inca atunci in tot singele care iti curge si despre care vb tu asta face parte si ceva singe din ciclu, nu cred ca ai avea dc sa iti faci griji, si mai faceti sex nu va opriti, o sa se curate tot si o sa fie totul bine cel putin din cite stiu eu. Pina cind nu ai dc sa iti faci griji.
Bafta!

| CristinaBld explică:

17 ani blushing.