| cristina_6683 a întrebat:

numele meu este thea si as vrea sa va cer sfatul in legatura cun baiat. eu trec clasa 7 si el trece 9. dar diferenta de varsta dintre noi doi este de 3 ani. eu chiar il plac dar nu stiu daca si el ma place. deci el a venit la mine de 2 ori. prima oara cand a venit eu stateam pe calculator care era in pat. eu cand m-am asezat sa intru pe calculatorul meu a venit si el langa mine si ma tinea de talie. a doua oara cand a venit la mine calculatorul era pe masa. el statea pe scaun si eu ma ascultam o melodie pe care o pusese. si dupa o prietena m-a intrebat daca i-am vazut pozele noi de pe hi5 si eu am inceput sa m uit pe ele.atunci el statea pe scaun si eu in picioare. la un moment dat el ma ia de mijloc si imi spune sa stau pe el. fara sa spun nimic m-am asezat si cand a plecat ne-am pupat pe obraz ca semn de pa si el a intors putin capul nu stiu daca intentionat sau din greseala dar stiu ca ni s-au atins putin buzele... dupa el m-a cautat intr-o zi pe mess si m-a intrebat daca sunt suparata pe el si eu i-am spus ca nu si dupa m-a intrebat dca poate veni la mine sa mai vorbim. din pacate eu eram ocupata asa ca s-a anualt.
eu inainte eram cu un tip (tibi). imi cerea bani non-stop de parca as fi fost o banca, m-a inselat cu altele si din astea.
el mi-a spus ca tibi se foloseste de mine si ca ar fi bine sa ma despart de el. si dupa imi spunea ca nu se baga. dar ar fi mai bine sa ma despart de el.cand m-am despartit de tibi am facut-o pe mess si el mi-a spus ca fac asta ca sa ma bag in seama si caoricum e eu ma las usor si ca va fi usor sa ma recucereasca. i-am spus si LUI chestia asta. el a spus ca e clar ca sefoloseste de mine. ideea e ca nu stiu daca ma place sau nu. care e parerea voastra?
P. S: eu am 12 ani si el are 15 big grin

10 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Eu cred ca te place...

kiss succeskiss

| simf a răspuns:

Eu cred ca te place, dar ii si palce sa se joace cu tine. faptul lca ti-a argumentat de ce sa te desparti de tibi eu zic ca e de bine si nu c-ar avea vreun interes. insa diferenta de 3 ani acum - adica 12-15 - mie mi se pare mare. si cred ca bine ti-ar fi fara niciun prieten vreo 3 ani de-acum inainte.

| claudiu123 a răspuns:

Eu acum 3 zile m-am despartit de iubita mea cu care am fost impreuna 5 luni am eu am 13 ani ea era cu 4 luni mai mica ca mine nu era o diferenta deloc mare era mica... apropo aia cu pupatu pe buze nu e nici o paguba si eu am facut-o de la 11 ani de N oriwinking am fost foarte atasati unul de altul si cel mai des ne certam din cauza unei prietene de-a ei careia ii placea de mine din cauza asta ne-am despartit si eu nici nu voiam sa o vad pe aia

| cristina_6683 explică:

Ideea e ca nu pot sa ma dau la el ca o pisicuta. nu sunt genul. mai ales ca el stie ca il cam plac, dar atat. problema e ca nu stiu daca se comporta asa ca ma place sau ca sa nu ma raneasca. el mi-a spus mai de mult ceva de genul ca el chiar incearca sa nu ma raneasca deoarece chiar nu vrea si nu e genul...

| cristina_6683 explică:

Si deja ne-am pupat de plecare cand a venit a doua oara la mine...

| cristina_6683 explică:

P. S cand a venit la mine acasa a doua oara ne-am pupat pe obraz ca semn de pa dar nu stiu daca intentionat sau din greseala el a intors putin capul si asa ni s-au atins buzele putin ...am uitat sa spun asta mai sus. scuze big grin

| Misha_1025 a răspuns:

Draga mea, fiul meu are 8 ani (eu am 39 poate de-o seama cu tatal tau) si te-as intreba daca fiul meu ti- ar spune ca te iubeste, ce i-ai spune?
Cu siguranta dragostea nu are virsta, dar baietii se maturizeaza mai tirziu si el e la virsta la care descopera parul de la... coco si e curios sa afle si despre voi, fetele, cite ceva.
Nu spun ca esti prea mica pentru prieten, iti spun doar sa faci ce-ti spune inima, sa asculti macar 50% din ceea ce iti spun parintii si sa ai mare grija pentru ca amindoi sunteti la virsta DESCOPERIRILOR, insa tot ceea ce faci din dragoste sa nu-ti para rau dar daca din dragoste e atunci din dragoste sa fie, nu DIN CURIOZITATE.
Mult succes!

| guardian_angel:X:X a răspuns:

Deci...si eu am 12 ani...si eu umblu cu un baiat de 15 ani asa ca nu e nimic rau in asa el s-ar putea sa te placa
succes sper sa va placeti reciproc si sa aveti o relati buna bye :*happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca a fost o greseala cand te-a "sarutat din greseala"pe buzehee hee
eu cred ca te place
incearca si tu sa vezi ce gandeste.
oricum ai grija>big grin

| amy_5949 a răspuns:

Eu cred ca poate te place; si eu am 12 ani, dar eu nu umblu cu baieti...