| 000b a întrebat:

o parere.sa fac dragoste cu cineva desi stiu ca nu vom avea o relatie? tin sa mentionez ca eu sunt virgina,iar cu persoana aceasta ma simt in largul meu, dar nu am putea avea o relatie din diverse motive.

4 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Relatiile sexuale se fac impreuna cu cineva cu care ai o RELATIE, acest fapt va apropie mai tare, va face sa va cunoasteti mai bine si sa va iubiti, dupa toate lucrurile frumoase in relatie, sexul face ca totul sa fie un intreg.
Daca exista iubire, intelegere, respect si sinceritate poti face asta. Asta se numeste `dragoste`, despre ceea ce vorbesti tu, este doar sex, fizic si atat, fiindca stii ca nu vei fi cu acea pers.
Numai animalele fac sex si cam atat, pentru reproducere.
te simti in largul tau, deci iti e prieten si atat.

esti virgina si-ti lasi virginitatea pe mana unui oarecare, nici macar nu e iubitul tau?

asta nu e deloc frumos, ce viitoare femeie esti tu?
care se culca cu cine pica, cu cine se intelege bine?
felul asta de femei au un nume...
eu am dat un sfat, tu faci ce crezi ca e bine, ai grija sa nu-ti para rau
happy

| entzückendesKätzchen a răspuns:

Momentul acesta consider ca este printre cele mai importante si trebuie trait alaturi de persoana pe care o iubesti, careia ii poti impartasi intreaga-ti fericire. Daca esti indecisa, intreaba-te ce-ti doresti tu cu adevarat si vei gasi raspunsul.winking

| Alcyon a răspuns:

Nu e o idee buna s-o faci cu o persoana cu care nu esti intr-o relatie. O fata are nevoie de multa atentie si tandrete cand se dezvirgineaza. Altfel, o sa ramana doar cu un gust amar. N-o sa-i placa deloc, tipul probabil o sa dispara in ceata si ea o sa se-ntrebe dezamagita: asta a fost tot?
Crede-ma, iti ia timp sa inveti ce si cum. Esti sigura ca partenerul tau de sex va mai fi prin preajma si peste o luna?

| Danysan a răspuns:

O virgina trebuie sa se simta iubita si pretuita cand face marele pas -nu cred ca vrei sa te simti ca o carpa dupa ce te fu*te si apoi te lasa. Oricat spui tu ca ti la el nu se merita.Incearca sa il faci sa aiba cu tine o relatie -o sa te simti ca un nimeni dupa prima partida-ai impresia ca ai pierdut ceva-si cand vei avea nevoie de tandrete si alint de la persoana iubita vei primii un sut in cur si nextttt!