| DeDiiDeDii a întrebat:

Of doamne nu mai stiu ce sa cred.
Deci sa incepem mie imi place de un baiat[X], dar nu am vorbit cu el deloc.
El are un prieten foarte bun...
y[Prietenu lu x] mereu cand ma vede pe strada imi zice de x.
vezi ca a zis X ca vrea sa fie cu tine.
Asta mi-a zis intr-o seara..cand am iesit cu el si mai multe persoane.
El a plecat cu ceilalti eu m-am oprit acasa deoarece nu puteam sa ma duc cu ei ca aveam treaba.
Am rugato pe cea mai buna prietena sa afle.
S-au pus amandoi la masa si ea i-a zis ca trebuie sa discute despre mine si X.
Ea l-a intrebat si el i-a zis ca X ma place ca vrea sa fie cu mine.

Ea a zis ca nu il crede, el i-a zis ca daca nu il crede sa il intrebe pe x.

Ea i-a zis lui sa ii zica lu x sa faca primul pas.
Ea i-a dat add lui X pe Facebook.i-a zis buna, dar el nu a raspuns..desi a vazut mesaju.
Pe mine m-a blocat pe facebook.
Si mereu cand eu sunt undeva si e si el..se uita la mine..ca si cum mar placea..cand ma uit la el..intoarce privirea..de vreo 3 ori ne-am privit in ochii...
Nu stiu ce sa mai cred!
Oare Y ma minte..numai ca sa afle x ca eu il plac?

dau fundita!:X

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca te place dar e cam timid sa iti spuna in fata

| mihaela0205 a răspuns:

Hmm, cred că cea mai bună soluție e să vorbești cu X. spune-i că prietenul lui nu te lasă în pace și ai vrea să clarifici situația.
Însă dacă spui că nu ai mai vorbit cu el, nu-i spune că-l placi. în caz că o să vă împrieteniți și va fi un om de încredere, poate va veni și momentul în care va afla happy

Răspuns utilizator avertizat
| GummitsaxXx a răspuns:

Exista 2 situatii.
1. Y cum ii zici tu. Poate a vrut doar sa te tachineze pe tine sau pe X. Baiatul s-a rusinat si te-a blocat pe facebook.
2.El chiar te place dar nu are curajul sa iti zica. Poate e mai timid.
Cred ca cel mai bine ar fi sa te bagi tu in seama..Adica din cate am inteles. Tu iesi cu X si Y pe afara nu? Deci te bagi tu in seama. Ca. Daca nu face unu dintre voi primul pas nu va iesi nimic. happy Si nu lasa orgoliu sa te influenteze gen"Nu vreau, el e baiatu sa faca el primul pas". Este o prostie. Cum exista fete timide exista si baieti. Adica eu asa cred happy Bagate in seama. Incearca sa-i fi cea mai buna prietena.Da-i curaj si pana la urma la un moment veti vorbii deschis despre astatongue Funda?:*

| DeDiiDeDii explică (pentru GummitsaxXx):

Eu cu Y ma vad zi de zi...dar cu x nu...

| Impossible22 a răspuns:

E destul de complicat e posibil sa te placa si sa fie prea timid sau vrea doar sa.si bata joc...

| DoghyKryss a răspuns:

Pfff e ciudata rau situatia ta... dar eu te sfatuiesc sa ii spui tot ce simti intr-un mesaj fie pe tell messenger sau facebook nu conteaza prin ce metoda dar asigurate ca il va citi. Incarca...