| alexutza222 a întrebat:

Ofer fundita celui ma bun raspuns!
Am intrat in clasa a 9a si prietenii mei nu sut cu mine la liceu.
La sfarsitul clasei a 8a i-am spus prietenului meu (amic) ca il plac. Prietena mea cea mai buna era si ea indragostita de el. El a zis ca ma vede doar ca pe o prietena, iar de ea ii este drag, o place, simpatizeaza.
Eu am vb cu ea si a zis ca nu vrea nicio relatie cu el. Eu as vrea macar sa nu racim relatia de prietenie, dar nu stiu cum in urma "dezvaluirilor" am hot sa ramanem pr ca si cum nimic nu s-a fi intamplat.
Eu vreau sa pastrez relatia de prietenie cu el si sa las si posibilitatea de mai mult in viitor... poate, poate, in fine nu se stie niciodata.Cum sa procedez? El ma vede doar ca pe o prietena si eu il plac. In gimnaziu mereu era dragut cu mine iar eu ma purta putin urat cu el, de frica sa nu-si de-a seama ca il plac sa nu stic prietenia.
Ajutor! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| doc69 a răspuns:

Gresesti.sicneritatea face parte din acele actiuni care il ajuta pe celalat sa te cunoasca si sa se apropie mai mult daca simte.altfel,nu ai ce sa pastrezi nu traiesti nici in trecut nici in viitor.comporta-te normal, cum te simti tu bine, daca tu esti impacata cu tine e ok, lasa calculele deoparte si traieste pur si simplu.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai ai ce face, accepta situatia si multumeste-te ca totusi sunteti prieteni, decat deloc mai bine asa si cum ai zis tu, pe viitor nu se stie niciodata ce se poate intampla

Răspuns utilizator avertizat
| Myrru a răspuns:

Cred ca ar trebui ca de acum sa incepi sa te comporti mai dragut cu e, adica sa fii tu insati si chiar daca nu te place pe viitor poate o sa fie ceva intre voi. Poti sa il inviti la un suc, la o plimbare, a o iesire cu prietenii ca relatia de prietenie dintre voi sa nu se raceasca si sa reusiti in continuare sa pastrati legatura. Trebuie sa faci cumva sa va vedeti cat de des posibil ca sa va apropiati mai mult unul de celalalt si sa puteti sa va simtiti in largul vostru cand suntet impreuna! happy bafta! sper ca te-am ajutat! happy

| Gyorgyno a răspuns:

Incearca sa fii prietena lui ce mai bun!
Apoi o sa vezi.