| sweetsecret a întrebat:

Ok, e un tip de care imi place. Acum vreo cateva saptamani el a aflat si a continuat sa se comporte normal cu mine, am continuat sa vorbim. Totul a fost bine si frumos pana intr-o seara cand vorbeam pe mess si ne-am certat, a zis ca il plac iar eu am negat, i-am zis ca nu imi mai place de el. Apoi a facut un lucru ciudat - mi-a zis "draga" iar eu i-am zis " ce glume " si sa imi zica pe nume...ciudata este comparatia pe care a facut-o - ca o sa am un iubit si o sa-mi zica "iubi" si o sa fac la fel si o sa se desparta de mine, nu am inteles ce a vrut sa zica, apoi a zis ca ar fi singurul pe care il sacai (eu sunt mai baietoasa si ii sacai eu pe ei si ei mine, deci nu este singurul si el ar trebui sa stie asta ) si am zis ca nu este asa, iar el m-a intrebat daca a fost "un fel de maimutoi ". Faza e ca nu inteleg de ce parea asa de afectat. A doua zi nu am vorbit prea mult cu el, m-am comportat ca de obicei...si el si-a cerut scuze (tot pe mess ) zicand ca ii pare rau ca m-a suparat, ca a vazut ca am stat mai retrasa (ceea ce nu e adevarat). I-am zis ca il iert, dar nu am mai vorbit cu el ( de obicei eu il intreb ce face ) asa ca m-a intrebat el si a inceput sa vorbeasca cu mine. Apoi am mers intr-o excursie si am ramas singura cu el in camera si am stat pe pat cu capul pe umarul lui si cu mana pe pieptul lui nu a zis nimic( ceea ce nu stiu de ce, dar a fost ciudat pentru ca el nu se comporta asa de obicei) si l-am prins de multe ori uitandu-se la mine. In autocar am facut schimb de locuri cu cel care statea langa el si pentru 2 minute am stat langa baiatul asta si l-am intrebat daca pot sa imi pun capul pe el si a zis ca nu pentru ca nu ii place, dar cu o seara in urma m-a lasat, apoi au mai fost ocazii cand as fi putut sta langa el, dar nu m-a lasat, desi pe toti ceilalti i-a lasat si cand l-am intrebat de ce a facut asta nu a mai raspuns.
Intrebarea mea este de ce se comporta asa cu mine? eu nu il mai inteleg... Ce vrea de la mine? daca il las in pace nu e bine, daca vorbesc cu el cand sunt mai multi de fata iar nu e bine.

Răspuns Câştigător
| radu75 a răspuns:

Asta e tot. A mai zis cineva mai sus...noi barbatii suntem mai orgoliosi, mai insista, va ceda. E posibil totusi sa fie mai timid decat cum se da mare pe mess sau pe fb, intotdeauna se intampla asa, in realitate se panicheaza dar totusi sa stii ca te place altfel ti-ar fi spus din start ca nu.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Te place, doar că nu știe cum să îți arăte.

| LeMousiqe a răspuns:

Te place, e panicat.

| Yasmin875 a răspuns:

Te iubeste

| 7639781254 a răspuns:

Te place, dar are un orgoliu ingrozitor...

| Music4life a răspuns:

Barbatii sunt foarte orgoliosi, la fel ca si noi. Nu iti pot spune ce simte el, dar pot sa-ti spun parerea mea. Stai o prioada nepasatoare, trateaza-l ca pe un prieten, demonstreaza-i ca nu-ti place ( indiferent de ce simti tu-n interiorul tau ). Majoritatea barbatilor fug dupa "prada", ceva ce nu le este foarte usor de obtinut, asa ca, fii acea persoana, si vei vedea cum vine el la tine. Nu ceda prea usor, be strong girl!

| superserios a răspuns:

Pai dupa ce ai facut cu faza pe mess la ce te astepti adica v-ati anpacat dar nu va mai fi la fel ca anainte

| sweetsecret explică:

El mi-a spus ca nu ma place si ca neg ca mi-ar placea pentru ca nu vrea sa-mi spuna de cine ii place.