| IleanaConsaZeAnA a întrebat:

Pai... am facut sex cu prietenul meu, acum catva timp, neprotejat, si uite cum sta treaba, am facut 4 teste de sarcina si au iesit pozitive, tin sa mentionez ca am 18 ani. Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa fac avort(nu neaparat ca ajung in iad) ci si pentru ca imi este foarte mila de bietul copil sad
I-am zis mamei, ea mi-a zis sa fac ce vreau, deoarece sunt deja matura, si pot decide singura! Iubitul meu este de acord, dar problema mea este ca parintii lui nu ma suporta si cred ca ar innebuni daca ar afla ca sunt insarcinata cu el! Si nu prea stiu ce sa fac, sa pastrez copilul (tinand cont ca parintii lui nu ma suporta) sau sa fac avort? Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Cattalina a răspuns:

Pai cum a zis si mama ta. poti lua singura o decizie. eu as zice sa pastrezi copilul sad deoarece orice copil are dreptul la viata. si pentru. ca voi nu v-ati protejat nu inseamna ca el trebuie sa fie "ucis", mnu?

8 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa-l pastrezi orice om are dreptul la viata

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu sunt impotriva avortului! nu cred ca este foarte important ca nu te suporta parintii lui...trebuie sa iti asumi resposabilitatea pentru actiuile tale.dar, desigur, trebuie sa faci ce iti spune inima. pe mine m-a facut m-am la 17 ani, si nu a vorbit cu parintii ei de 13 ani.si e OK, in plus daca mama ta te sustine...eu zic sa pastrezi copilul.sunt multe cazuri in care tinere fac avort, iar pe la 30 de ani, vor copii, dar nu pot sa faca.(matusa mea)

| IleanaConsaZeAnA explică:

Apropo fara raspunsuri la misto, chiar va rog nu va bateti joc!

| me_3408 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il pastrezi,dar iubitul tau sa fie de acord, sa nu ramai mama singura, e reaba parintilor lui daca o sa vrea sa se implice sau alte lucruri...

| Giulya93 a răspuns:

Eu zic sa pastrezi copilul, pana la o adica nu traiesti cu parintii lui, traiesti cu el! Bafta!kiss

| andrey23 a răspuns:

Gandeste-te ca intretinerea copilului este mare! mai ales ca o sa ii trebuiasca o gramada de chestii. tu si gagicatu nu cred ca aveti nici un fel de venit material, si parintii vostrii nu cred ca ar mai vrea pe cap inca o gura de hranit si intretinut. happy

| Britney13 a răspuns:

Buna imi pare rau sad de ceea ce ti se intampla dar te sfatuiesc sa faci ce-ti spune inima

| Francy2000 a răspuns:

Patreaza-l,e ceel mai binnee