| ancaelena05 a întrebat:

Pe 21 a fost ziua ovulației, nu am știut si am avut contact sexual protejat cu prezervative love plus. Lui când ii venea sa ejaculeze o scotea afara. Nu stiu daca lichidul a stat la "locul" lui. Acum am senzația de greață si ma dor sânii. E posibila o sarcina? El si-a dat drumul doar o data

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca sexul a fost intretinut in ziua ovulatiei dar a fost protejat si la teminarea coitului prezervativul folosit a ramas intreg/intact, intr-o astfel de situatie chiar daca s-a produs ejacularea, sperma NU a putut sa ajunga in vagin si bineinteles ca NU POATE EXISTA o sarcina. De asemenea este ABSOLUT IMPOSIBIL ca dupa trecerea a doar 2-3 zile de la sex sa apara/sa se produca senzatiile descrise de tine. In privinta sarcinii poti fi sigura ca nu ai nici un motiv de ingrijorare fiindca in situatia ta formarea unei sarcini in conditiile descrise este IMPOSIBILA. 100%. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca ati facut protejat iar prezervativul nu s-a rupt nu are ce sa fie.Fa un test de sarcina pentru linistea ta

| Otto19 a răspuns:

Poate sa fie mental, adica sa te gandesti nu-mai la asta si sa ai simptome, fa-ti un test atunci vei stii 100%

| Evolettee a răspuns:

Este chiar imposibilă o sarcina. Posibil ar fi doar dacă prezervativul respectiv s-ar fi rupt,ceea ce nu cred ca ai fi precizat acest detaliu. Deci nu ai de ce sa iti faci griji nu are cum sa se teleporteze prin minune ce e in prezervativ in vaginul tau. Si chestia cu greață da,consider că ar fi ceva mental sânii te pot durea pentru ca trebuie sa vina menstruatia probabil, pe mine ma dor si in perioada fertilă, stări de greață am si eu nu stiu de ce, dar nu pentru ca ar reprezenta o sarcina. Simptomele unei sarcini nu apar imediat după contactul sexual, unele femei nici nu le au.