| GeorgysiMadalin21 a întrebat:

Pentru cele care au trecut prin prima sarcina. Cand esti gravida si tragi burta te doare? Daca te doare inseamna ca esti gravida?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti gravida nu te doare burta de la sarcina, dar te poate durea de la mancarea care ai mancat-o si ti-a facut gaze, chiar si daca nu esti insarcinata.

| GHoST013 a răspuns:

Suntem in secolul 21. Te sfatuiesc, daca ai dubii, sa faci un test de sarcina nu sa te tragi de burta. Nu mai vanam pentru hrana, am evoluat. Avem si teste de sarcina si ginecolog.

| GeorgysiMadalin21 explică (pentru GHoST013):

Am facut test de sarcina. este negativ

| GHoST013 a răspuns (pentru GeorgysiMadalin21):

Daca durerea si menstruatia nu iti vine te sfatuiesc sa refaci testul. Daca menstruatia iti vine si durerea nu trece ar putea sa fie o raceala si te sfatuiesc sa vizitezi un medic.

| GeorgysiMadalin21 explică (pentru GHoST013):

Curge de curs dar foarte putin

| GHoST013 a răspuns (pentru GeorgysiMadalin21):

Mai asteapta 2-3 zile, vezi cum evolueaza. Preventiv, desi nu cred ca e cazul, mai fa un test de sarcina. Daca durerile continua mergi la doctor.

| GeorgysiMadalin21 explică (pentru GHoST013):

O sa mai fac un test saptamana viitoare. Multumesc!