| didutza a întrebat:

pentru fete e intrebarea(pot raspunde si baieti)am 13 ani si 8 luni. vreau sa merg la mare vara.dar nu stiu ma simt assa complexata.sunt ffff slaba.(din punctul meu de vedere.tocmai a venit asistenta si ne-a cantarit la scoala eu am 1.72 m, si 50 kg. voua cum vi se pare? eu cred ca am sanii mici.adica port sutien marimea 75 A.si nu stiu ce costum de baie sa iau.pt baieti : voi ce ziceti? cum va plac fetele? mai slabe cu sani mici? sau mai plinute si cu sani mari? va rog multe pareri.dau funda si voturi la cele mai bune.

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Esti slabuta dar nu esti exagerat, din punctul meu de vedere esti la limita, poate reusesti pana la vara sa mai pui cateva kg daca asta iti doresti

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Ai doar 13 ani, cu timpul o sa te dezvolti mai mult. Daca vrei neaparat sa te ingras, poti tine un regim pentru asta dar nu te astepta la rezultate dupa prima luna. Metode naturale prin care sa iti maresti sanii nu exista din cate stiu eu si nu vad nimic rau in a purta marimea 75 A la sutien. Atitudinea e cea care conteaza. Trebuie sa te iubesti pe tine, sa iti placa tie cum arati. Fa o lista cu lucrurile care iti plac si cele care nu iti plac la tine si incearca sa te pui in valoare. Dar repet:ai doar 13 ani,cand o sa fii majora, lucrurile se vor schimba, asta e clar.happy Eu te inteleg pentru ca am trecut si eu prin ceva de genul asta. happy Ca sa te placa baietii, trebuie mai intai sa te placi tu iar la varsta ta ar trebui sa te preocupe alte lucruri, asa ca o paranteaza. happy Succes!

| MioaraParalescu a răspuns:

Salut!
Mie personal imi plac fetele mai slabute, nu-mi plac grasanele la care le atarna suncile.
In legatura cu costumul de baie, porti ce costum crezi ca te avantajeaza(asta daca nu te duci la eforie la nudisti) laughing
Si nu mai fi complexata, multe fete si-ar dori sa fie ca tine.

| didutza explică (pentru MioaraParalescu):

Fix la eforie vroiam sa merglaughing))dar nicidecum la nudistilaughing))

| MioaraParalescu a răspuns (pentru didutza):

Buna alegere! happy
E statiunea mea preferata, ma duc in fiecare an.
Mie unul imi place mai mult ca si Mamaia.
Daca te duci, sa incerci gogosile, sunt geniale laughing

| Felys a răspuns:

Pai tu vi la plaja ca sa agati sau ca sa te bucuri de mare?

| raluk27 a răspuns:

Pai mergi la sala si pune pe tine niste masa musculara. Apoi, alege un costum de baie cu sutien cu push up si eventual ceva volane. Insa nu iti inteleg preocuparea de a arata bine pe plaja, la 13 ani. Orice ai purta, se vede a esti o copila si ai corpul in curs de dezvoltare, asa ca nu vad de ce-ar conta ce fel de forme plac baietilor. Nu e nimeni atat de obsedat incat sa se uita dupa fundul unei fete de 13 ani.

| TheAce a răspuns:

La 13 ani normal ca n-ai cum sa fi dezvoltata precum o tipa de 18-20 de ani. E logic. 1, 72 si 50 kg e un raport foarte bun. Nu iti fa griji aiurea, nu are sens si nu ai motive sa o facihappy. O sa ratezi toata distractia. Poti opta pentru un sutien cu push daca doresti.

| Pitzipoanca a răspuns:

Baietilor le plac fetele fara complexe, cu personalitate. Bucura-te ca nu ai sunci si celulita (ca mine whistling). Ai incredere in tine si nu va conta altceva. Ia-ti sutien cu volanase. Sau mult material aplicat pe cupa. Culori deschise sau vii, care sa puna in evidenta. Cel mai bine probeaza mai multe sutiene, vezi care creeaza iluzia optica ideala. Sau incearca sa desenezi tu, sa-ti dai seama.
Nu mai fii complexata. Nu ai de ce. Bucura-te ca esti sanatoasa. In plus, e mai bine ca ai masa corporala mai mica, vasele tale sanguine nu sunt asa de solicitate.
Distractie placuta la mare!

| stark47 a răspuns:

Crezi ca noi baieti urmarim numai forme? daca un baiat sta cu tine doar pentru ca arati bine, fii sigura ca durata relatiei e de cel mult 2 3 luni! personal,am stat cu toate genurile de fete(slabe,grase,scunde, inalte, proaste, geniale).ai putina incredere in tine! daca tu te placi pe tine, cu siguranta te va place si altcineva!

| DorelExpertu a răspuns:

Ca greutate esti f.ok no problem. restul va trece cu timpul

| TheDifference a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti complexata pentru ca pe plaja sunt tot felul de oameni care arata mai bine sau mai rau. Si majoritatea nici nu isi pierd timpul sa analizeze oamenii care trec pe langa ei laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| ștefiiiiiiiiiiii a răspuns:

laughing)) Deci baietilor este foarte clar ca le plac fetele cu sanii mari laughing) Dar iti pun o intrebare tu te duci la plaja la mare sau la agatat baieti? laughing

| DaKlazz a răspuns:

La 13 ani tu te gandesti la sani ca la "Sanziana Buruiana"? Unele fete se dezvolta mai greu altele mai rapid.Parerea mea e sa stai calma ai timp sa avansezi..Gandeste ai doar 13 ani esti micaa.Nu o sa ai sanii lu una de 20 de ani.happy

| yasmyynutzzzaaaa a răspuns:

Nu iti face griji fato, pentru baieti nu conteaza ce culoare are costumullaughing) si ce e in el!rolling on the floor)) nu cred ca ai sanii asa mici, adica eu am 13 ani si ii am mult mai mici! suntem inca mici, o sa ne creasca cu timpul. laughing) pieptu in fata, demnitate si esti gata! laughing oricum, daca vrei sfaturi pentru costum de baie(culoare), eu te sfatuiesc sa nu iti iei roz sau negru sau verde si alte culori de genuu, ia-ti culori aprinse de vara, mai calde si preferabil sa aiba modele!laughing sper ca te.am ajutatwinking