| nustiu_2427 a întrebat:

Poate apărea o sarcină după petting? Am făcut heavy petting cu prietenul meu... înainte să ejaculeze, şi-a atins penisul de clitorisul meu, şi sunt un pic îngrijorată pentru că am auzit că şi lichidul pre-ejaculator conţine spermatozoizi. Nu a existat penetrare, iar eu sunt virgină.

Asta a fost acum o săptămână, şi mi-a întârziat menstruaţia vreo 5-6 zile. Sunt un pic stresată din cauza asta, şi am devenit paranoică, nu prea mai dorm. Este cazul să fac un test de sarcină? După cât timp dau rezultatele scontate aceste teste?
Menţionez că în general nu aveam ciclul regulat, dar ultimele 3 luni îmi venise pe aceeaşi dată.

Mulţumesc anticipat, şi îi rog pe cei cu chef de glume să se abţină.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca riscul de sarcina e minim, practic neglijabil. Sigur ca nu e zero, mai ales ca atingerea organelor sexuale nu mai este petting ci este contact sexual. Ar trebui sa folositi prezervativ pentru asa ceva.

6 răspunsuri:
| paramore a răspuns:

Dar de ce nu ati facut ca lumea dk tot ati inceput, dar cu prezervativ...
si nu cred ca ai ramas insarcinata dk nu a avut loc penetrarea

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai nu avem de unde sa stim sunt mii si mii de sanse mai bine ia unj test si fal si asa skapi de indoieli si cu cat mai repede cu atat mai bine

| cosminbacau a răspuns:

Fa un drum la o farmacie si cumpara un test. Eventual daca nu esti multumita de ce iti "spune" mergi la un gineko. Si ia-l si pe domnul cu tine.

| Simonaa5 a răspuns:

Fa un test de sarcina. Degeaba ne dam noi cu parerea!

Răspuns utilizator avertizat
| nustiu_2427 explică:

Păi am pus întrebarea pentru că nu vroiam să mă alarmez degeaba. Pot rămâne însărcinată, virgină fiind, şi fără un contact sexual propriu zis?!

Testele de sarcină ştiam că trebuiesc făcute după un anumit număr de zile...