| anonim_4396 a întrebat:

Buna,povestea mea e destul de lunga sper sa cititi. De cateva luni am un iubit. Suntem din acelasi oras, ne vedem aproape zilnic dar vorbim si pe site-uri de socializare.Primele zile a fost tot ok, dupa a inceput sa tasteze cu o tipa cu care ma si "inselat" virtual, am trecut peste ca na... dupa ce ne-am impacat s-a comportat exemplar pana acum o saptamana cand am aflat ca vorbea in secret la telefon si prin sms cu o tipa, am trecut si peste asta. acum si-a facut un cont nou pe un site si de abia daca mai vorbeste cu mine, i-am zis ca ma deranjaza dar a zis ca totul e in capul meu ca sunt prea geloasa.Nu stiu ce sa fac daca mai are rost sa continui cu el sau nu

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu mai ierta! O data poti, dar a doua greseala e facuta cu intentie si asa va fi toata relatia. Gandeste logic, daca ar tine la tine sau cel putin sa aiba ceva sentimente acolo, nu te insela si nu era indiferent cu tine. Imagineaza-ti putin cum va fi relatia voastra pe viitor si ia o decizie. Oamenii rar se schimba si nu mai lasa sa treaca timpul crezand ca se va schimba. O facea pana acum. Un sfat: nu mai ierta atat de mult, daca se nerita nu iti gresea.

9 răspunsuri:
| Love4Music a răspuns:

Parerea mea e ca daca te-a inselat de 2 ori e clar ca nu tine de loc la tine si urmeaza o a 3.

| ElenaDanielaE a răspuns:

Nu are rost sa continui, daca te-a inselat o data, de doua ori, ce-l opreste sa nu o faca si a treia oara?
Probabil ca si acum te inseala...

| banell a răspuns:

laughing te-a inselat virtuallaughing cum vine asta?

| anonima9999 a răspuns (pentru banell):

In timp ce era cu mine, ii spunea aleia ca o iubeste si isi facea planuri sa mearga la ea.

| dyenutzatha a răspuns:

Nu stiu si eu i-am iertat multe prietenului meu dar nu stiu daca e bine ca el de la inceput sa greseasca in asa fel...

| Ally126 a răspuns:

La orice raspuns trebuie sa zici asta....pe bune!

| brunetelu a răspuns (pentru Ally126):

E ok.nu incalc vreo regula a site-ului.