| anonim_4396 a întrebat:

prietena amicului meu a ramas insarcinata, ei aman2 au 17 ani...si ea are doar o saptamana si ceva, ar dori sa faca o anulare de sarcina[avort] dar fara ca parintii lor sa afle, este legal, trebuie sa fie insotita de parinti etc? va rog sa nu raspunde-ti ironic, dau funda la cine merita

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este ilegal sa faca avort fara semnatura parintilor. Este minora si, la varsta ei, un avort inseamna risc scazut, dar existent de complicatii severe (pierderea uterului, septicemie, moarte) si un risc mare de sterilitate definitiva. Numai un parinte isi poate asuma riscurile unei asemenea mutilari la o minora.

| katy a răspuns:

Cu avortul nu e de joaca, sa se gandeasca foarte bine daca vrea asta, sa caute sa se intereseze pe internet sau chiar sa intrebe ginecologul despre dezavantajele avortului.eu sincer sunt contra

| ConnstanntiN a răspuns:

Recomand www.profadesex.ro si cauta topicul acolo.

| Onn3 a răspuns:

La naumite cabinete nu e nevoie sa vina cu parintii si avortu este intre 250 Ron si 400 Ron, poate sa fi insotita de o verisoara mai mare sau o prietena majora, nu e neaparat cu parintii

| Lifeisawargame a răspuns (pentru Onn3):

Stiti careva un astfel de cabinet in timisoara sau arad?

| badboy98 a răspuns:

Da...este