| cipryy88 a întrebat:

Buna prieteni am si eu o poveste de dragoste nu foarte lunga de 3 luni am cunoscut o fata pe care o plac foarte mult sincer are 21 de ani si eu la fel nu imi imaginam ca o sa cunosc o asemena fata dar s-a intamplat si chiar imi place f mult de ea si dansa la acea vreme asa se vedea prin gesturile si vb ei, dar ea a vb aproape doi ani cu un baiat si de 3 4 luni s-a despartit in tot timpul asta sau mai certat s-au despartit o saptamana, doua se impacau ea sustinea varianta ca o neglija acel baiat si punea bani mai presus de ea si pana la urma am inceput o relatie impreuna la insistentele mele m-am purtat foarte bine cu ea o respectam nu i-am vb niciodata urat, o ajutam in unele chestii la faculatate ieseam in oras o data la 2 3 zile vb la telefon cam de 5 6 ori pe zi cate 5- 10 min chiar dupa 2 saptamana i-am oferit un buchet frumos de trandafiri si am iesit in oras la un suc tot a fost bine si frumos chair imi faceam mari sperante alaturi de ea acum de sarbatori i-am luat din un cadou ceva obiecte de vestimentatie nu am dat foarte mult pe ele dar erau dragute si pe placul ei stiind de la ea cam ce culori ii plac si chiar le-a purtat foarte mult semn ca ii placeau si imi sp ca ii pace foarte mult de mine si ca nu stie cum am facut ca usor usor il uita pe fostul dar in urma cu o saptamana am inceput sa nu ma mai inteleg cu ea si o simteam mai rece si ca nu imi da importanta intr-un cuv era cam indiferenta o sunam nu rasp ma suna peste o jumatete de ora sms cand si cand si am aflat dc. am iesit intr-o seara in oras la un ceai si am observat ca vb cu o asa zisa colega mariana dar nu vedeam ce ii scrie pentru ca stateam fata in fata si imi zicea ca e o colega de facultate si ca s-a despartit de fostul ei prieten si sufera dar de fapt mariana era fostul ei prieten trecut sub aceasta denumire si au pus la cale sa se intalneasca urmatoarea zi cand eu eram de servici 24 de ore (ziua in care eu lucram)a doua zi urma sa se duca la bunici la tara impreuna cu parinti ei si mi-a zis ca nu prea are semnal am inteles-o mi-a trimis sms ca sa pornit de dimineata si dupa 40 de min mi-a trimis alt sms in care imi zicea ca mai are putin si ajunge si nu o sa aiba semnal dar urma sa vb mai tarziu de la o vecina dea ei care era mai pe deal si era semnal acolo nu am mai vb o ora o sunam in continu si imi sp ca sunt in reteaua orange la care stiind ca e cu maicasa am incercat sa o sunt pe ea surpriza mi-a rasp si mi-a zis ca nu a mai plecat la tara si e in oras unde nici maicasa nu stia dar eu banuiam era plecata din localitate si seara a venit inapoi unde sa intalnit cu fostul prieten si abia seara m-a sunat ca si cand nu sar fii intamplat nimic dar ea nu stia ca am vb cu maicasa am lamurit pana la urma lucrurile eram dispus sa o iert dar nu a mai fost de acord sa fim impreauna la care am intrebat-o daca sa impacat cu fost si mi-a zis ca nu sa impacat si nici nu se va impaca pentru ca are de suferit cu el si vrea sa fie singura o vreme mai ales ca are de invatat pentru sesiuni sicer m-am invatat cu ea chiar o plac foarte mult dar de cat sa sufar din cauza ei sunt dispus sa renunt intrebarile mele sunt urmatoarele: cu ce am gresit eu; se mai potate ceva de la aceasta relatie; si nu o mai recunosc pe aceasta fata a mutit pur si simplu i-am zis sa-mi spuna daca am facut ceva rau si nu imi sp nimic; m-am bagat eu aiurea cu aceasta fata? dati-mi un sfat va rog sa imi rasp si mie la aceste intrebari va multumesc

Răspuns Câştigător
| yuli10 a răspuns:

Nu cred ca ai gresit cu ceva; ea nu a putut sa te aprecieze. probabil invatata cu un alt stil de viata, cu o relatie in care sa nu fie respectata, nu i-a placut sa aiba o relatie sanatoasa fara probleme. femeile sunt dependente de certuri, de compromisuri, de dominatia barbatului. ce e prea frumos ii displace mai ales daca nu e invatata asa.
sperante e posibil sa mai fie pentru relatia asta. dar asteapta sa te caute ea, ca ai mentionat ca a zis ca vrea sa stea singura un timp. ofera-i libertatea asta si asteapta sa vezi daca se intoarce la tine. daca nu, asta e. treci peste, ca dupa cate ai povestit orice fata ar fi norocoasa sa te aiba alaturi si mai sunt multe alte fete, care chiar vor stii sa apreciezewinking

8 răspunsuri:
| undercovergirl a răspuns:

Incearca sa te distantezi de ea si sa nu o mai suni ( in cazul in care o faceai ). Nimanui nu-i place sa se simta incoltit sau stresat, mai ales ea care inca nu stie ce sa faca.
Poate ca ai incercat ceva imposibil cu ea, mai ales daca mai simte ceva pentru ex-ul, dar parerea mea este sa nu mai cedezi asa usor, ori de cate ori se desparte de fostul. Fii mai ferm in decizii, nu o mai lasa sa rada de tine. E dureros stiu, dar noi fetele in general suntem mai rautacioase happy si cand avem langa noi pe cineva care ne respecta si se poarta bine cu noi profitam de el ( poate chiar a incercat sa-si faca ex-ul gelos ca sa se intoarca la ea)
Uneori e bine sa fii mai rece mai ales cu o fata care stii ca te-a mintit si inselat si nu te-a respectat deloc.

mira
| mira a răspuns:

Fata n-are nicio vina.Nu s-a putut desparti definitiv de iubitul ei. A incercat sa-l uite angajandu-se intr-o relatie cu tine.Nu s-a putut indragosti de tine si a revenit la vechea relatie. Poate nu trebuia sa te minta, dar a vrut sa te menajeze.Ma intreb cum poti scrie o intreaga poveste de dragoste fara sa pui un punct, fara sa incepi o propozitie cu litera mare? Poate ei nu i-a convenit nici nivelul tau cultural.

| asjdhkas a răspuns:

Draga cipryy, eu cred ca ai gresit tu ca erai prea bun cu ea si sa invata.Pai sigur daca esti asa dragut ea se invata. Daca ai crezut acest lucru trbuia so ignori si tu pe ea cateva zile.Stii fetele cand vad ca nu obtin ce doresc se intorc la tine sau la altii.Idea e ca, cand te suna sa-i mai inchizi si tu telefonu.Sunt de acord cu tine e o perversa dar si tu esti un pic de vina. Fetelor nu prea le plac baietii moi. Un pic mai dur, desigur sa nu dai in ea sau de astea.Trebuia de exemplu:daca ea iti zicea tie ceva nu era neaparat sa fii de acord cu ea. O sa vezi ca vei gasi o fata mai frumoasa.Iti tin pumnii.

| krisstinka a răspuns:

Nu cared ca ai gresit tu, aici ea a gresit, ea nu la putut uita pe fostul, si cred ca nu mai are rost sa fie continuata aceasta relatie, las-o cu fostul ei kaci oricum nu il va uita, iar cand isi va aminti cum te comportai tu cu ea si cum fostul care a lasat-o sa plece, sigur ca se va intoarce la tine, trebuie sa ai un pic de rabdare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun venit in lumea dragostei perfecte, minunate, sincere, si durabile.care este si asta, dar lipseste cu desavarsire.mai cauta pe aici pe TPU, si daca gasesti pe cineva fericit in dragoste sa-mi dai un semn.vad ca toti sunt prosti si pun botul la minciuna, ca la apa rece de izvor.si se imbata.da.se imbata cu apa rece.si tu vrei sa ierti? dar pe tine cine te iarta? ca de ajutat nu o poate face nimeni. m-as mira.

| Bitzika a răspuns:

Raspunsul meu e : 1 nu ai gresit cu nimic dar fata are nvoie de putina libertate! happy tu de exemplu tiar placea sa te sune fosta prietena si sa iti faca farse? nu vezi asa se simtea si ea adica eu! da il iubesc pe ex prieten dar ciprian nu am ce sa iti fac

| andrushkca a răspuns:

Pai problema ii la tine...deoarece la inceput ai ajutat-o sa se impace cu fostul ei prieten... ea vazand ca te comporti cu ea asa. s-ia batut joc de tinecrying sorry.asa is fetelelaughinglaughinglaughing

| kara234 a răspuns:

Ar trebui s-o lasi in pace pentru ca nu prea are rost sa iti faci visuri imposibile