| unacutupeu a întrebat:

prietenul meu este foarte suparat pe mine(e mult de povestit si nu mai explic totul) si nu mi scrie pe mess deloc doar daca incep eu. azi l am intrebat daca mai este suparat pe mine. si mi a raspuns indiferent: ar trebui sa imi treaca asa repede? si nu ma baga deloc in seama plus ca ne vedem in fiecare zi la bloc asta deja nu o mai consider o relatie.si as vrea sa mi spuneti ce sa fac si cum sa ma port cu el ca sa i treaca.si daca tot eu sa ma bag mereu cu el in seama? nici eu nu stiu ce sa mai fac ...in plus cand il intreb de ce e suparat. ocoleste intrebarea sau imi raspunde asa in scarba.stiu ca e foarte suparat si inca ma iubeste dar vreau sa stiu repede ce sa fac. dau funda la cel mai detaliat si folositor rasp
pup:*:*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de ce s-a suparat si daca are un motiv intemeiat. Ca daca s-a suparat din ceva pueril, ar trebui sa-i treaca repede. Ori incerci sa-l faci sa-i treaca (nu sa il sufoci ), ii arati ca iti pasa de el, de ce este suparat, ori astepti sa-i treaca si-l lasi in pace un timp. Poate chiar este suparat si are nevoie de un timp pentru a se gandi.

2 răspunsuri:
| slvtbx a răspuns:

Lasa-l sa respire... asa sunt baiety crede-ma ...am mai patit si eu de astea, incercam sa i-l impac dar degeaba tot asa infiferent raspundea. asta e orgoliul lui. o sa ii treaca mai stai vreo 2 zile si pe urma intreaba-l daca mai vrea sa fie cu tine. atat.

| NoMoreTears a răspuns:

Te sfatuiesc sa vorbesti cu el, sa mergi la el, sau cand va intalniti pe strada si sa il intrebi de ce schimbarea asta asa de radicala. Spune. i ca nu pleci pana cand nu iti v. a spune ce are pe suflet( asta daca nu stii tu motivul pentru care e suparat). daca esti tu vinovata, spune. i ca orice om mai greseste, cere. ti iertare si spune. i sa iti mai dea o sansa, pentru ca orice om merita o noua sansa. Crede.ma, comunicarea e foarte importanta intr. o relatie...asa ca incercati sa vorbiti, asta daca vreti sa va salvati relatia. Bafta multa