| anonim_4396 a întrebat:

Recent am facut cunostinta cu un baiat, e mai mare ca mine cu 4 ani, are 27ani.Am iesit de doua ori cu el,este un baiat dupa parerea mea, deja maturizat, destept am ce vorbi cu el. Dupa ce ne-am vazut am vorbit in scris aproapte 2 saptamini ca deja ne-am cunoscut unul pe celalalt virtual foarte bine,acum cind a doua oara ne-am vazut erau momente cind taceam ambii deja nu mai aveam ce vorbi cu el, momente de plictiseala.
Si vad ca ii place de mine imi scrie ma suna, dar eu sunt mai indiferenta adica nu ma las asa usor dupa niste cuvinte frumoase si mesaje.
Vreau fapte.Doar ca el le face cind vrea.Si nu ma grabesc la o relatie repede,dar nici nu il inteleg ce vrea de la mine.
Sunt comunicabila,ii raspund, vobesc cu el.
Mi s-a parut un baiat serios, care doreste ceva serios de la viata.
Dar simt ca daca o sa continuii cu el sa vobesc o sa ma plictisesc.Eu sunt mai energica,dar el mai de casa.
Vreau s aes mai des eu sunt pentru comunicarea live,fata in fata,desi locuieste aproape de mine.
Ce sa fac? Sa il las, sa mai astept? Poate eu ma grabesc, sau e el mai greu de cap?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa-l draga, acest baiat nu este pentru tine!

| Alcyon a răspuns:

Clar nu e interesat de tine. S-ar putea sa mai vorbeasca si cu altele in paralel si sa vrea sa vadă cum sta treaba. Iti spun din experienta. Daca vrei sa fii manta de vreme rea, stai dupa el.

| raluk27 a răspuns:

Te place ca persoana, dar nu e pregătit pentru o relatie. Cel mai probabil nu si-a revenit dupa cea anterioara sau nu te place suficient.
Nu te grăbești, pur si simplu vrei sa stii ce doreste de la tine, lucru perfect normal. Incearca sa tatonezi putin terenul, la modul sa il intrebi sub forma de gluma. Daca se face ca nu intelege, e clar. Nu are rost să pierzi timpul cu un astfel de tip.
Ca paranteza: am întâlnit si eu un specimen ca asta. Eram la 8 km distanta, am ieșit o singura data, in rest numai pe mess. Ma aborda el, imi trimitea mesaje, ma suna, iar in discutii "da, pai lasa ca o sa mai iesim sa discutam mai pe larg ".
Tot timpul era "o sa mai iesim", dar nimic concret. Am "dus-o" asa vreo luna. L-am întrebat direct si am aflat ca de fapt nu isi revenise in totalitate dupa fosta si cu mine vorbea asa, ca eram placuta si ca amica, dar nu sa înceapă o relație. Am rarit discutiile de atunci, m-a mai cautat, ce-i drept, dar tot direct i-am zis ca in momentul de față nu sunt interesata de o amicitie cu un băiat. In plus, orasul era mic si nu prea imi convenea sa ma afisez cu un tip cu care nu aveam nicio treaba, in conditiile in care poate exista unul realmente interesat dar care nu se apropia pentru ca, chipurile, aveam o relație. Au trecut 3 ani de atunci si tipul e tot singur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimeni nu isi poate imagina prin ce treci!

Dar, facand rabat de la asta, ai incercat sa-i spui si lui treaba asta? Sau ne intrebi doar pe noi si, daca ne punem fiecare cate o dorinta, te gandesti ca lucrurile poate se aseaza asa cum iti doresti tu!?

| TheLoveDoctorr a răspuns:

El nu ia actiune! Cauta-ti un bad boi care sa-ti suceasca mintile si sa te treaca prin toate starile emotionale posibile, nu unu la care te uiti si taceti amandoi... In fine, acesta este sfatul meu, nu, nu te grabesti deloc, e o dorinta. de a fi dominata si nu se intampla, o sa-ti treaca rapid, stai linistita, cand ai sa vezi cu adevarat ca e incapabil de asa ceva.

| Nitunitu a răspuns:

Nicole, ti-am spus mai demult ca o sa intalnesti pe cineva. Ce e in mintea ta, nu stiu, pentru ca persoana perfecta nu exista. Alegeti trei calitati importante care vrei sa le aiba un barbat pentru a te face fericita si daca o persoana corespunde mergi mai departe cu el.

Toate raspunsurile le gasesti in inima ta.

| nikole0593 a răspuns (pentru Nitunitu):

Buna! iti multumesc din nou pentru raspuns si sfat)
Sa zicem ca are cele 3 calitati pe care mi le doresc la un barbat!
Dar eu doresc sa iesim, sa ne cunoastem mai bine, ca locuieste aproape.
Dar el prefera sa imi scrie mai des si de iesit sa iesim cind doreste el.
Cum am spus sunt pentru comunicarea/cunoastere live.
Nu ma grabesc, il las sa vad ce va face si unde sa spun asa ajungem)