| Anonimous023 a întrebat:

Buna!
Revin cu noi informatii despre intrebarea pusa de acum cateva zile.
In 5 iunie, duminica seara am avut niste scurgeri maronii. Pe 6 iunie am avut tot o scurgere, dar maronie spre rosu, iar azi dimineata am vazut o picatura pe tamponul de zi si dupa a fost una rosie. Trebuie sa-mi vina pe 8, sunt putin speriata. Am facut azi un test de sarcina si a iesit negativ, dar menstruatia inca n a venit. Este vreun risc de?
Sunt putin speriata.
Rog seriozitate, raspunsurile care nu au legatura cu intrebarea mea, nu le iau in considerare. Dau funda!

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vad de ce ai fii speriata odata ce inca nu esti la ziua cand ar trebui sa-ti vina ciclul.
Intra in panica daca intarzie 5 zile, dar nu inainte!

| Emilian65 a răspuns:

Ai rabdare, ciclul menstrual este pe drum.

| Goete a răspuns:

Urmarim atenti toate actualizarile, cand vei afla sa ne spui daca esti insarcinata

| Nina74 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face la 3 săptămâni de la ultimul contact! Acum depinde cum ai menstruatia regulată, neregulată? Contactele au fost protejate, neprotejate? Posibil sa fie si o dereglare hormonala!

| Anonimous023 explică (pentru Nina74):

Contactele au fost protejate

| Anonimous023 explică (pentru Nina74):

Plus ca mi s-a dereglat de la pastila de a 2 a zi, cand am luat pe 20 martie

| Nina74 a răspuns:

Pastila de a 2 a zi are un impact negativ asupra corpului! Menstruatiile vor fi dereglate si ovulatie aleatori 6-12 luni! Este o bombă hormonala! Un consult la un ginecolog ar mai putea regla menstruatia!

| Anonimous023 explică (pentru Nina74):

O sa incerc sa merg, doar ca am si simptome premenstruale, cum ar fi balonarea, durerile de spate, durerea sanilor

| Nina74 a răspuns (pentru Anonimous023):

Menstruatia va fi neregulată de acum încolo va veni cand va vrea ea! Acesta este efectul pastilei de a 2 a zi! Un control la ginecologie te-ar putea linisti!

| AlexiaDascaleciu a răspuns:

Sunt orfan

| Anonimous023 explică:

Si pe 7 tot o scurgere am avut, una rosie