| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Revin cu o alta intrebare in legatura cu tipul despre care am povestit aici: https://www.tpu.ro/......se-lauda/, cine are chef sa citeasca atat.

In urma sfaturilor primite, am inceput sa-l ignor pe acest baiat si sa-mi vad de viata mea. El insa a continuat sa-mi scrie, ce e drept, nu l-am cautat 2 saptamani si mi-a scris, apoi a inceput sa ma sune sau sa ma sune cu video sa ne si vedem. De atunci, am vorbit prin video 3 zile la rand- cate 2-3 ore!, iar in prezent ma mai suna la 3-4 zile( cand are timp, spune ca este ocupat), de vorbit vorbim orice, toate prostiile, nu mai este intr-o relatie cu nimeni: mi-a spus ca fata cu care "era" nu a fost decat o atractie fizica, in fine, cand ma suna nu vorbim neaparat chestii siropoase, dar mereu zambeste incontinu la mine- si mereu il intreb de ce zambeste asa, el spune ca e fericit si atat. Chiar ca nu-l inteleg, poate ma ajutati voi baieti, cu o parere? Chiar v-ati pierde timpul liber, care si asa il are destul de rar, vorbind cu o fata din alta tara atatea ore fara sa simiti ceva pentru ea? Ce ar trebui sa fac? Sa incerc sa rup orice legatura cu el, chiar se joaca cu mine?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nimeni nu stie ce este in mintea si inima lui, ai putea sa-l intrebi, iar daca nu iti da raspunsuri concrete sa incepi sa-l ignori mai mult, pentru ca din poveste imi pare un player bun happy.

| Roliii a răspuns:

Dar el ce ar avea?

| bastars a răspuns:

Cel mai probabil (dupa parerea mea) te place...
Cred ca nu ti-a spus-o direct inca pentru ca ii e frica de un refuz avand in vedere ca nu va veti putea intalni prea usor, sau orice alt motiv are el sa evite "confesiunea".
Ce pot sa iti spun... incearca sa aduci in discutie subiecte despre tot ce inseamna dragoste, poate isi face curajul sau daca chiar il placi bate-i niste apropouri /spune-i direct ca il placi. Chiar daca nu e asa bine vazut din punctul de vedere al fetelor, multi baieti prefera ca fata sa dea semne mai usor de observat cum ca sunt interesate. Daca reusesti sa fi directa cel mai probabil nu va refuza, chiar daca nu te iubeste, avand in vedere ca sunteti prieteni buni va incerca sa faca relatia sa mearga...
Nu te sfatuiesc sa rupi legatura cu el, mie imi pare ca e interesat de tine insa nu vrea sa exagereze ca nu cumva sa distruga relatia dintre voi.
Acum ramane la alegerea ta ce vei face. Mult noroc!