| LadyBeauty a întrebat:

Sa va povestesc...
Imi place de un baiat de la mine din clasa de la inceputul anului scolar. Le-am spus prietenelor si a aflat si o fata care barfeste si i-a spus la ora de sport. Dupa ora eu cu cea mai buna pr. a mea vb despre el si tot ma intreba: a aflat?big grin si ne-a auzit si a zis ca a aflat ca i-a zis Denisa(asa o cheama). Eram extrem de rosie la fata si apoi a aflat toata clasa inclusiv diriga(fata aia i-a zis). Acum nu stiu ce sa cred.Ma place sau nu? In ore ma uit tot timpu' la el, cateodata si el se uita la mine. Inainte sa ii spuna vorbea cu mine. acum nimic. Am ajuns dependenta(asa zice o colega). de el...Intrebarea mea este ce pot face sa vorbeasca cu mine ca inainte? Ajutorrrr sadsadsad

Răspuns Câştigător
| ioηelα a răspuns:

Okei.
intr-o situatie de genul asta am fost si eu.
eram. dependenta de un baiat.
incearca sa iti dai seama sau sa aflii daca te place.
poate faptul ca nu mai vorbeste cu tine este un semn.
adica vrea sa para dur, cu toate ca vestea ca il placi la. emotionat.(in fine intelegi ce vreau sa spun).
asa. deci daca aflii ca te place. incearca sa il surprinzi cumva. spunandu`i ca il iubesti. (printr`un mesaj sau un biletel lasat pe banca in care sa nu te semnezi-fii sigura ca iti recunoaste scrisul totusi). dupa asta. incearca sa te abti sa vorbesti de el. sa fii indiferenta. o sa ia foc. si o sa incerce sa se bage in seama cu tine. apoi vezi tu cum de combini cu el.winking
tot ce ti-am spus sa faci, am facut eu, si a dus la o relatie de vreo 2-3 luni. happy
oricum, ai grija pe viitor, sa nu mai spui persoanelor nepotrivite cand iti place de cineva.
succes cu tipul, iti tin pumnii. love struck
fundita? puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| MissChocolatte a răspuns:

O Doamne, prin asa ceva am trecut si eu, exact la fel a fost, bine ca tipul nu a mai vb cu mine 1 an laughing... dar cu timpul am obesrvat ca incepuse sa ma urasca. De atunci am inceput sa il uit. Dar m-am indragostit de altul de la mine din scoala (Poti citi intrebarile mele sa vezi ca acum sunt intr-o situatie mult mai naspasad ). Partea buna e ca acum ma baga in seama, mai stam la o tigare si radem de ne prapadimwinking.

| LauraFll a răspuns:

Draga mea, incearca sa vorbesti tu cu el, uite fa tu primul pas, daca ai id lui, vb cu el, sau la scoala, spune-i buna. si tot nu am inteles tipa aia de ce a zis ma rog? ce o interesa pe ea de tine laughing? e viata ta si tu iti alegi prietenii aici. nu trebuia sa-si deschida guraoh go on.
Tu insa, vb cu baiatul si spune`eu tu. ( ca il placi )