| OanaG a întrebat:

saptamana viitoare merg la ziua prietenului meu acasa la el, pentru prima oara. Vor fi si parintii lui acasa...ma va prezenta lor. Cum sa reactionez, ce-as putea sa le zic din prima. Plus ca vor veni si prieteni de-ai lui pe care eu nu-i cunosc, si sunt si mai mari de varsta. Ce subiecte sa abordez, cum sa fiu? Ma gandeam sa ma imbrac intr-o rochita, dar parca e prea indraznet pentru prima data!

2 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Parerea mea e sa fi tu insati. comportate frumos. cand intri spune BUna ziua. numele meu este /// si dupa aceea te asezi tu cu prietenul tau pe canapea pe scaun. incearca sa nu vorbesti mult dar nici prea putin. eu zic sa te imbraci putin mai decent pentru ca sa faci o impresie buna! succes!

| Anca95 a răspuns:

Trebuie sa te imbraci decent.Ca sa faci o impresie buna incearca sa fii sociabila, sa zambesti, sa nu pari ingamfata si sa faci mofturi pe acolo spunand ca nu iti convine ceva.Incearca sa te faci placuta si totul va iesi ca la carte.A si o poti intreba pe mama prietenului tau daca are nevoie de ceva la bucatarie. vei avea o bila alba cu siguranta.Mult succes si asteptam sa ne spui cum a fostsmugHave fun!:*