| pikachui06 a întrebat:

Acum 7 zile eu cu iubitul meu am facut sex uscat, adica doar ne-am frecat unul de celalalt, lichidul seminal a ajuns pe vaginul meu dar eu sunt virgina. Ziua urmatoare aveam greturi si dureri la ovare, care inca persista. Este posibil sa fi racit la ovare sau sa fie o sarcina? Precizez clar ca sunt virgina si lichidul seminal a atins foarte putin si eram in perioada de fertilitate.

10 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Va recomand o carte de educatie sexuala tie si prietenului tau. In primul rand esti virgina, pentru a ajunge lichidul seminal in interior trebuie penetrare si in al doilea rand simptomele unei sarcini apar dupa cel putin o saptamana, nu a doua zi.

| Adry05 a răspuns:

Si daca ar fi vreo sansa sa fii insarcinata, desi nu cred, simtpomele de sarcina nu apar a 2-a zi, apar dupa 3 saptamani aproximativ

| Violleta2022 a răspuns:

Daca lichidul semina a ajuns "pe vaginul tau" inseamna ca a existat oenetrare vaginala, pentru ca vaginul este complet la interiorul tau si la el nu s epaote ajunge decat prin penetrare.

Greturile, starile de voma si durerile de burta nu sunt simptome de sarcina dupa 1 zi de la sex. Simptomele de sarcina nu apar niciodata mai devreme de 3 saptamani!
Cel mai probabil ai facut inidgestie de la o mancare neadecvata sau de la un suc expirat.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la partida de sex, ca sa fii sigura ca esti ori nu gravida!

| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa accesezi si sa lecturezi cu multa atentie informatiile corecte oferite in urmatorul site : www.seximus.ro. Probabil ca cel putin unele dintre numeroasele ''nebuloase'' care existenta in acest moment vor dispare dupa... lercturare. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@AnnaBlandiana cat de proasta esti laughing deci tu nu ai nimic la exterior? e doar o gaura? Vaginul e format si din partile de la exterior ( labiile, clitorisul ).

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca Anna asta da de multe ori raspunsuri aiurea si exagerate, dar de data asta are dreptate. Partea exterioara a aparatului genital feminin se numeste vulva. Vavinul denumeste stiintific doar canalul dintre vulva si uter.

| Quassaar a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai jos in Pola mea..ai nota 2! Mai citește și nu te mai arunca ca rața la muci!

| alexandru0sorin a răspuns (pentru anonim_4396):

Man iarta-ma ca ma bag dar esti pe langa. vaginul NU este format din partile din exterior. vulva e formata din vagin si partile din exterior, vaginul e exclusiv in interior. te rog frumos sa te informezi inainte sa raspandesti informati eronate

| Love4Music a răspuns:

Nu cred.

| Angeloangeli a răspuns:

Stai linistită, nu este nicio sarcină