| Andrei_Bogdan_1999_7Diz a întrebat:

Buna seara, acum cateva zile am facut dragoste cu iubita mea. ceva normal, acum de curand iubita se vaita ca are mici amețeli constante si pofta de mancare scazuta. poate o fi de la soare si temperatura in ultima vreme. In timpul partidei de sez MENTIONEZ ca nu am ejaculat in ea. Niste sfaturi si raspunzuri m.ar ajuta foarte mult. MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar soarele puternic si temperatura foarte ridicata din ultima vreme i-au putut provoca senzatiile respective care aproape sigur sunt mai mult sau mai putin imaginare. Afirmatia este absolut sigura si corecta deoarece de la sex niciodata nu pot sa apara astfel de "simptome de sarcina" dupa trecerea a doar cateva zile. Daca tot v-ati apucat de acest "sport" presupun ca prima data era normal sa invatati regulile privind formarea unei sarcini. In mod obligatooriu ar fi trebuit sa stiti in ce mod, in ce perioada si in ce conditii poate sa apara o sarcina nedorita. Orice fata/femeie si probabil si baiat sau barbat ar trebui sa aiba minime cunostinte privind mecanismul de producerea a unei sarcini si de asemenea ca pentru a se forma o sarcina in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia trebuie sa fie obligatoriu in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa intre, ajunga, obligatoriu IN VAGINUL EI (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata; IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA in mod obligatoriu in momentul producerii sexului si NEAPARAT SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. Puneti mana si invatati sau macar sa va informati corect, inainte de a fi prea tarziu. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ati facut sex neprotejat si era in perioada fertila, chiar daca zici ca nu ai ejaculat in ea, este posibil sa fi ramas gravida de la lichidul preejaculator.