| AnaAndree23 a întrebat:

Buna seara …am făcut sex protejat cu prezervativ,am făcut sperma in prezervativ nu curge nu nimic,dar tot am o frica cum ca as putea rămâne însărcinată …la o ora după contact am fost la baie și pe hârtie am avut in lichid foarte elastic și nu chiar transparent.Ce părere aveți, nu am nevoie de răspunsuri aiurea va rog!

Răspuns Câştigător
| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Buna Ana, nu prea vad ca ai experienta aici, sunt aici sa iti explic cum sta treaba! Din moment ce ai facut contact sexual protejat si a ejaculat in prezervativ NU EXISTA SANSE SA RAMAI INSARCINATA! Acel lichid pe care l-ai vazut pe hartie este ABSOLUT NORMAL apare dupa orice contact sexual protejat/neprotejat. Nu te speria ca nu exista sanse, dar daca tot banuiesti asteapta sa vezi daca iti vine menstruatia si la 3 saptamani dupa contact faci un test de sarcina cu prima urina de dimineata desi eu te sfatuiesc ca nu exista sanse sa fii insarcinata! Numai bine

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai eu destul de normal acel lichid după sex, că doar vaginul se lubrefiaza

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i totul normal!
Si femeia elimina secretie in timpul sexului sau dupa aceea, perfect normal si santos.
Nu uita sa urinezi si sa-ti speli vulva (pasarica, la exterior doar) cu apa calda si sapun, dupa fiecare partida sexuala.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sansele de sarcina sunt extrem de mici daca ati folosit prezervativul corect.Decat sa stai asa cu frica permanenta dupa orice contact sexual, poate mai intelept ar fi sa amani aceste distractii pana cand, din punct de vedere psihologic, o sarcina nu reprezinta o poveste atat de horror?

| AnaAndree23 explică (pentru dullcat):

Va mulțumesc!

| dullcat a răspuns (pentru AnaAndree23):

Cu placere.