| liviah34 a întrebat:

Buna seara! Am o intrebare.
Ma masturbez de ceva timp, dar in ultimul timp a inceput sa-mi curga sange din interior, fara sa simt pic de durere sau disconfort, iar uneori cand o fac am dureri de burta sau intr-o parte. Credeti ca am o problema? Am un fel de frica de a merge la ginecolog, cine stie ce s-ar intampla

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti vine ciclul.

| MarianWLF a răspuns:

Daca nu ti-ai introdus nimic inauntru nu e de la masturbare sangerarea.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-ai perforat ceva in vagin, sau ai rana pe colul uterin, asa s-ar explica durerea, disconfortul si chiar sangerarea.
Medicul ginecolog este singurl care te poate ajuta, ca doar el poate sa vada ce ai tu in vagin, cu aparate speciale.

Frica nu ai de ce sa-ti fie, ca nu te violeaza medicul, nu te omoara si nu te opereaza nimeni, nici macar injectie nu-ti face, doar se uita in vaginul tau.

| liviah12 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am pierdut contul, nu pot da funda dar vă mulțumesc!

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic! Si inceteaza cu masturbarea fiindca exagerezi, aceasta nu ar trebui sa fie insotita de sangerare.Inseamna ca ti-ai cauzat leziuni pe peretii vaginali, ceea ce nu este deloc de dorit.

| lpavel a răspuns:

Cati ani ai? Cred ca ai inceput sa menstruezi iar tu habar nu ai ce e aia... laughing E ceva normal ca o data pe luna sa ai starea asta si sa tina cateva zile!

| liviah12 a răspuns (pentru lpavel):

Nu are treaba cu ciclul domnule, stiu perfect ce inseamna. probabil ai venit doar sa faci observatii prostesti si sa nu fii util nimanui.

| imiplacepepsi23232 a răspuns:

Ai probleme cu uterul, ti se zbat copii in trompele uterine