| anniebox16 a întrebat:

Am o mare dilema. Sunt cu prietenul meu de 1 an si o luna si a inceput sa se comporte ciudat de ceva timp. De fiecare data cand il sun imi da ocupat sau nu-mi raspunde, sau cand raspunde imi zice ca are treaba. Luni a venit din afara si pana azi a fost ocupat cu porumbul si nu a putut sa vina sa ma vada. Nu mi stiu ce sa mai cred si ce sa mai faccrying! Stiu ca ma iubeste, si eu il iubesc, dar atunci cand ii spun ca vreau sa ne vedem si ca vreau sa vorbim mai mult imi spune sa-l inteleg ca are treaba si ca nu are timp acum.crying! Ce sa fac sad!

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Buna.
Important e ca tu sa te calmezi.
Chiar daca ar avea treaba, putea sa-ti spuna din timp sau sa iti raspunda. Era si de datoria lui sa te anunte ca nu putea sa vorbeasca.
Luni a venit din afara? Adica a fost plecat din tara? Daca e asa si nu a venit sa te vada pana acum, nici macar sa stea de vorba cu tine, atunci ar trebui sa-i spui asta. Spune-i cat de tare te-a deranjat faptul ca nu a venit sa te vada si nici macar sa-ti zica sa-l astepti, sa te linisteasca.
Suna-l cat de curand, chiar si in seara asta. Spune-i ca vrei sa vorbiti serios. Tie iti este teama de ceva, ti-e teama sa nu iti ascunda ceva, sa nu se fereasca. Si schimbarea lui asa brusca? Totusi, e vorba de 1 an si nu e o joaca.
Te sfatuiesc sa vorbesti cu el, asculta-l, poate ii s-a intamplat ceva. Nu zice nimeni ca nu are treaba si sunt sigura ca il intelegi, insa putea sa vina sa te vada sau cel putin sa vorbeassca cu tine.

Take care.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Orice ar fi, pe lista lui de prioritati nu esti pe un loc dinspre capul ei. Nici pe prima pagina. De fapt ce sa o tot scald, se pare ca esti foarte apropiata de coada listei.

| mona a răspuns:

Poate chiar are treaba si ar trebui sa-l intelegi daca esti sigura de iubirea lui

| anniebox16 explică (pentru mona):

Da dar vezi tu, e greu, pentru ca vreau sa ne vedem mai des si sa vb mai mult:->

| mona a răspuns (pentru anniebox16):

Te inteleg si stiu cum e [am fost si eu in asemenea situatie]

| BonneLess a răspuns:

Poate chiar nu are treaba si e ocupat. Si daca nu iti raspunde la telefon ii poti trimite un sms si sa ii explici ca suferi si tu daca el iti arunca "bombe" d'astea. Bafta!

| neutrino a răspuns:

Nu mai crede ce spun baietii. Relatia ta nu mai merge si baiatul nu are curaj sa-ti spuna. Dupa cum stii o relatie are si un sfarsit. Capul sus si mergi mai departe, fara scest baiat.

| dragos9234 a răspuns:

Poate el chiar are treaba iar tu il sufoci cu telefoanule tale.

| Chriistos a răspuns:

Nu are chef de tine, s-a plictisit. Stiu ca asa am facut si eu.

| mitulica01 a răspuns:

La mine situatia e asemanatoare..si nu stiu ce sa fac nici eu.dar incerc sa'l inteleg si eu..nustiu kit timp voi putea rabda asta, dar voi incerca.te sfatuiesk si pe tine sa'l intelegi un timp, apoi daca nu se corecteaza, nu cred ca mai are sens sa continuati!