| Anonimhdhdhdhhd a întrebat:

Buna seara, am o problema, eu si prietena mea am facut sex protejat de mai multe ori in luna Octombrie si ciclul ei ar trebui sa apăra. Este in ziua a 41 a ciclului menstrual dar are simptome premenstruale de cateva zile (cosuri, creșterea accelerata a parului in zone intime, secreția clasica de dinainte de sângerarea menstruala, dureri de ovare si balonare) am avea de ce sa ne facem griji…? Dupa fiecare data am verificat prezervativul pentru scurgeri sau spărturi. De fiecare data era intact. (ps.Prietena mea nu are o menstruație regulata ca de exemplu 28 de zile. Menstruație ei vine si la 29 30 35 40 36) de zile. Multumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ar trebui sa va facetii griji daca absolut TOATE partidele sexuale au fost facute cu protectie (prezervativ).

Ciclul menstrual vine aleator la fetele si femeile cu ciclul de tip NEREGULAT, ca iubita ta.

Pentru certitudine, sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

Apropo, aparitia cosurile pe fata nu sunt simptome menstruale, ci igiena precara a fetei.
Nici cresterea pilozitatii pe organele sexuale nu are nimic de a aface cu ciclul menstrual!
Imbalonarea este in general produsa de MANCARE ori bauturi carbogazoase, care produc imbalonarea gaze in intestine) deci nu are nici in clin si nici in maneca cu durerile de ovare sau menstruale.

| AliGab a răspuns:

Un test de sarcina va raspunde la aceasta intrebare

| SfatuitoareaTPU a răspuns:

Nu aveti de ce sa va faceti griji