| ShowTim3 a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare, o sa intelegeti odata ce parcurgem povestea, incerc sa o rezum. Acum 4-5 zile am fost invitat de catre un prieten la o petrecere si nu stiam pe nimeni, mai nimeni nu cunostea pe nimeni si eram la masa doar necunoscuti. Langa mine se afla o domnisoara destul de draguta si cum eram noi doi plictisiti ca naiba la masa cu oameni pe care nu ii cunosteam ( si ea a venit cu o prietena si nu stia pe nimeni ) am inceput sa vorbim. A fost o seara borning am stat pana la 4 dimineata de vorba. dar doar vorba nu mi-am permis sa o scot la dans,deoarece am prietena si unii o cunosteau. A fost o seara seaca,cu discutii seci, ce filme vezi, unde inveti, bla bla. La inceput parea energica si avea privirea aia, pe care cu totii o stim cea de "vino aici " dar dupa nu stiu daca privirea asta s-a transformat in alta din cauza somnului sau din cauza ca am fost plictisitor. Mi-a dat add pe facebook si atunci a vazut ca am prietena... moment in care am sesizat ca parca se schibase ceva,dar tot de treaba a fost. De atunci pana acuma am mai vorbit o data, dupa ce i-am acceptat cererea, dar tot o discutie cam seaca, zicea ca asculta muzica si am schimbat 2-3 prop despre muzica si dupa nu am mai vorbit. Nu prea stiu ce sa fac in aceasta situatie, sa o mai bag eu in seama? Daca da ce sa ii zic, sau poate ma va baga ea? Cine stie? D`asta intreb laughing Era o fata simpatica si placuta cu care aveai ce sa vorbesti

10 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Fa exact ce ti-ai dori ca iubita ta sa faca daca ar fi pusa intr-o situatie asemanatoare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este mai tanara, mai frumoasa, mai inteligenta sau mai blonda decat iubita ta? Incearca sa gasesti raspunsul la aceasta intrebare pentru a vedea daca mai continuam discutia.Pa,pa.

| ShowTim3 explică (pentru corbulalbrosu):

Sincer? Mai frumoasa nu pot sa spun ca era, mai inteligena... nu poti sa iti dai seama asa repede cat de inteligenta era, dar dupa facultatea la care este pot spune ca nu e proasta. Mai blonda happy nu, nu mai blonda. happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ShowTim3):

In acest caz sa fie doar dorinta de o aventura nevinovata fara urmari pentru relatia existenta? Nu sunt impotriva unor aventuri, dar este indicat ca intotdeauna inainte de un asemenea pas sa-ti pui intrebarea daca totusi merita sa faci incercarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pui problema asa inseamna ca ori relatia ta e "proaspata" ori nu prea simti prea multe pentru tipa cu care esti. Daca te-a atras in acel sens si ai observat ca are acea privire, poate ca nu ai ce vrei acasa. Daca tii la prietena ta si nu ai vrea sa te desparti de ea, consider ca nu ar trebui sa mai vorbesti cu acea domnisoara, ce rost ar avea? Raspunsul e la tine.

| Krixxus a răspuns:

Si... zici ca ai prietena?

| AliG a răspuns:

Dar de cat timp ai iubita?

| ShowTim3 explică (pentru AliG):

De ceva timp happy e momentul ala din relatie cand nu mai sunt secrte si stim cum gandim

| AliG a răspuns (pentru ShowTim3):

Spune-mi exact. 1an?

| xHorrorx a răspuns:

Salut.Păi știi cum se zice,dacă vrei ceva,du-te și ia-l.Așa și cu ea. Dacă chiar vrei să vorbiți iar,de ce să nu o bagi tu în seamă? Ce ai de pierdut? happy.Și dacă spui că vă cunoașteți destul de bine,și ești sigur că relația cu ea,de prietenie,nu-ți va afecta actuala relație cu iubita ta, ai putea s-o inviți la o cafea, sau să faceți ceva amuzant împreună, sau o poți lua și pe iubita ta, de ce nu? laughing..Succes ^^