| ÅñdRa a întrebat:

Buna seara.Am si eu o problemastraight face
Astaseara am fost in oras am mancat si am fumat...de obicei cand fumez prea mult imi mai venea sa vomit dar nu vomitam.Acum 3 saptamana am avut ultimul contact sexual. Iar astaseara am vomitstraight faceNu stiu ce sa cred...mentruatia mi-a venit.Va rog dati-mi o parere!

12 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca iti vine sa vomiti, atunci de ce mai fumezi? Pe bune acum! Chiar ti se pare ceva atat de interesant in asta? Totusi nu cred ca esti insarcinata. Dar pentru siguranta ta, fa un test de sarcina, sau du-te la ginecolog.

| Crisu a răspuns:

Thereforyou:sti tu daca am fumat eu vreodata sau nu? ei bine afla ca da.si doar ca sa stii:am spus ca se crede interesanta pentru simplul fapt ca daca i se face rau, nu inteleg de ce fumeaza.
nu poti sa te preocupi de altceva? in afara de persoana mea? nu pti sa dai raspunsuri care sa ajute oameni? nu raspunsuri in care sa ma critici pe mine?

| thereforyou a răspuns:

Ba esti nebun ce porcarii poate sa spuna diddu(Crisu)... Crezi ca lumea fumeaza sa se simta interesanta? Tu ai fumat vreodata diddu?! nu ai fumat, asa ca nu ai de ce sa-ti dai cu parerea despre asta. Din moment ce i-a venit menstruatia nu mai are nevoie de test de sarcina si ginecolog.

| thereforyou a răspuns:

@diddu
Eu nu am venit aici sa ajut oameni, eu doar critic prostii si le arat cat de prosti sunt, deci da, te critic si pe tine.

| lyrics a răspuns:

Sarcina nu e singurul lucru din cauza caruia poti sa vomiti.
stai linistita

| SperanteSpulberate a răspuns:

Nu doar de la sarcina poti vomita, ai ajuns sa vomiti de la tigara, ori organismul tau nu mai poate si il da afara, ori esti alergica, sau poate fi sangerare peste sarcina, fa-ti un test cat mai repede, ca sa afli! Sunt mai multe posibilitati, dar sti-ai ca daca fumezi poti primi cancer pulmonar, sigur ca sti-ai, dara inainte sa incepi sa fumezi te-ai gandit si la consecinte nu?! Sanatate!
Bafta si Craciun Fericit!

| Alexu_6086 a răspuns:

Nu e cazul sa iti faci un test de sarcina, dar fa-l totusi daca problema te macina prea mult... cred ca o sa te ajute doar pe plan emotional si nimic mai mult, o sa te mai calmeze.

| blaa a răspuns:

Poti vomita si de la tigarile cum ar fi pall mall.si restul.
Mai bine fumeaza kent 8 pana te obisnuiesti cu tigarile tari.
Sunt sigur ca de la tigari ai vomitat...
Bft.:*

| helper a răspuns:

Eu nu cred ca esti insarcinata, insa cel mai bine ar fi sa-ti faci un test de sarcina ca sa scapi de griji. Daca ai facut sex protejat sansele sunt minime de a ramane gravida, avand in vedere daca ciclul ramane regulat. Succes!

| Doar1îngeR a răspuns:

Eu nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.
Doar.ai mai multa grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off, cel mai bine e sa-ti faci un test...asa mi-am dat eu seama ca am ramas insarcinata, nu te panica fa-ti testul mai intai, nu astepta...

| Tedi a răspuns:

Buna, hmm ce sa zic... Sfatul meu este sa iti faci un test... e sigur. Si nu e scump. Si nu pierzi nimic daca il faci. Intrebarea intrebarilor happy. Ultimul contact sexual a fost neprotejat? happy
Daca a fost neprotejat parerea mea este sa iti faci un test de sarcina happy Daca a fost protejat, n-ar trebui sa ai probleme happy
De genul insarcinata :-s