| IoanaAnisa a întrebat:

am si eu o problema,luna aceasta mi-a venit menstruatia normal, la data la care trebuia(in a 30a zi) doar ca m-a tinut doar 3 zile iar azi in a 3a zi doar cateva picaturi.Pe mine in general ma tinea cam 5 zile integrale. Poate fi vorba de o sarcina? tinand cont ca singura data cand nu ne-am protejat au fost cateva momente in a 8-9 a zi de ciclu apoi am folosit prezervativ de fiecare data, inclusiv atunci pentru ca stiam ca se apropie perioada ovulatiei.Mentionez ca a doua zi dupa ce mi-a venit menstruatia am terminat o saptamana de antibiotice(ciprofloxacina) din cauza unei infectii urinare.E posibil ca antibioticele sa fii influentat menstruatia si de aia sa ma tina atat de putin?(ca si culoare a fost obisnuita,la fel si durerile de burta si de sani, ca in general).La analizele de sange de acum 2 saptamani mi-a iesit ca sunt anemica si am luat fier o saptamana dupa care a trebuit sa il intrerup ca sa incep tratamentul cu antibiotice pentru infectia urinara.Dar din cate stiam eu in anemii creste cantitatea de sange eliminata in timpul menstruatiei.

As dori tare mult o parere! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Cantitatea de sange poate varia. Uneori curge mai multe, alteori mai putin. In general, daca esti insarcinata nu-ti mai vine menstruatia deloc. Daca totusi ai indoieli, fa un test de sarcina si ai raspunsul imediat.

| Mussette a răspuns:

Nu esti insarcinata. S-a nimerit sa fie mai putin. Medicamentele influenteaza.
Fa un test de sarcina, ca au trecut 3 saptamani.

| msKat a răspuns:

Ar trebui sa faci un test de sarcina. E cel mai sigur. Eu zic ca nu esti insarcinata dar, testul nu minte.