| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va cer sfatul intr-o problema:L-am cunoscut pe un baiat acum cativa ani de zile cand se plimba cu bicicleta si vazandu-ma s-a oprit si ne-am cunoscut, cu timpul am devenit prieteni si acum dupa cativa ani as vrea sa-i spun ca il iubesc mult pentru ca m-am indragostit de el din clipa in care l-am vazut dar mi-e frica ca nu cumva el sa nu ma creada pentru ca el este de la tara si eu din bucuresti(am la tara bunici)ca poate spune ca nu puteam sa iubesc pe cineva de aici de la mine sau de ce nu i-am spus pana acum, desi am fost ocupata cu scoala si am ajut alte relatii pot spune ca mereu m-am gandit la el. O sa ne vedem de pasti si as vrea sa-i dau de inteles si sa-i spun apoi in fata dar mi-e frica de respingere mai ales pentru ca nu stiu cum si ce ar trebui sa-i spun.Sunt fata si nu mi-e rusine cu el, suntem prieteni buni, mi-e frica de consecinte:sa nu se comporte urat cu mine apoi sau sa nu mai vorbim. Voi ce spune-ti sa fac. daca vreti detalii sau este cineva capabil si are timp sa ma asculte sa-mi dea mesaj aici sau mesaj privat.Am nevoie de ajutor si de sfaturile voastre, nu am chef de misto-uri.Multumesc

5 răspunsuri:
| dafy a răspuns:

Daca s.a oprit atunci probabil a vazut ceva ce i.a placut.si poti sa te gandesti si la faptul ca poate si el se gandeste acum la tine la fel cum te gandesti si tu la el.e un lucru foarte frumos din partea ta ca nu ti.ar fi rusine si asta chiar e de apreciat.
cred ca nu ai nimic de pierdut daca i.ai spune ca ai sentimente puternice pentru el. gandeste.te ca daca si el te place veti avea o relatie foarte frumoasa, dar daca totusi el nu simte nimic pentru tine.ai spus ca iti e prieten si prietenii nu te lasa la greu.in schib daca nu iti va fi alaturi atunci chiar nu ai prierdut nimic ci ai castigat faptul ca ai cu o persoana prefacuta in minus in preajma ta.
incearca sa mai insisti cu sms. urile sau pe mess asa va observa ca te gandesti la el si poate iti va si raspunde si atunci ar trebui sa incerci sa vezi ce ganduri are si in caz ca acestea sunt pozitive "actioneaza!"
iti doresc din suflet multa multa bafta
pupici

Răspuns utilizator avertizat
| Bruunetzellu93 a răspuns:

Pai spune-i cate-va vorbe. si saruta-l!

| gcristian91 a răspuns:

Eu zic ca incercarea moarte n-are. In general baietii sunt cei care actioneaza. Sa stii ca daca vei avea o relatie la distanta, nu prea va functiona fara sa aveti vreun/o "amant/a" atunci cand fiecare e la el in oras. Dar se poate intampla sa se indragosteasca de tine si sa nu mai stea dupa alte fete, sa te astepte pe tine! Acum depinde de personalitatea lui. Si eu zic sa nu ii spui ca il iubesti. Spune-i ca iti place de el si atat. Iubirea apare mai tarziu dupa ce sunteti impreuna de ceva vreme. Iubirea e aia in care ai da orice ca persoanei iubite sa ii fie bine. Auzi, dar daca te refuza, nu te injosi! Incearca sa te comporti ca pana atunci! Daca te refuza iar tu nu il mai bagi in seama, automat se cam pierde si din prietenie. Daca el nu te mai baga in seama dupa aceea, este prea copil pentru tine :*. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| B69SEX a răspuns:

In primul rand el ar trebui sa vina cu initiativa, dar poate nu are curaj sa iti vorbeasca.Ai grija ca dupa ce ii spui asta sa nu profite de tine, pentru ca fetele din dragoste fac ORICE. Crede-ma.