| axxy69 a întrebat:

Ceea ce mi s-a intamplat pare incredibil, deci, am fost impreuna cu o fata din ianuarie. Ea nu este tocmai potrivita pentru mine, intrucat sora ei si unchiul meu au o relatie avansata cu gand de nunta, adica, ei nu ar accepta ca eu cu fata respectiva sa fiu impreuna. Fata respectiva, pana a fi cu mine a fost cu un prieten foarte bun de-al meu care nu o iubea, isi batea joc de ea etc. Eu am inceput sa ma apropii de ea prin decembrie anul trecut si pana la urma m-am indragostit de ea. Dupa vreo luna a acceptat sa fie cu mine. Si am fost asa, ascunsi de lume, pana prin iunie, cand i-au revenit sentimentele pentru celalalt baiat. S-a despartit de mine fara prea multe explicatii pentru a fi cu el. Eu am reactionat urat, nu am vorbit nici cu el nici cu ea, si ea s-a despartit de el si s-a intors la mine. Dupa vreo 3 saptamani impreuna, s-a despartit iar, tot pentru el. Eu intre timp mi-am facut o alta relatie, publica nu ascunsa, insa tot pe fata respectiva o iubeam. Ea s-a despartit in cateva zile de prietenul asta al meu si si-a facut o alta relatie. In august, ne-am impacat si de atunci pana ieri am fost impreuna fara probleme. Mentionez ca in ultima perioada am facut si dragoste cu ea. Problema e ca eu i-am aratat exact opusul a ceea ce i-a aratat baiatul acela, si totusi pe el l-a ales. Eu i-am oferit atentie, iubire, am petrecut foarte mult timp impreuna. In schimb, baiatul acela nu o suna, nu vorbea cu ea mai mult de 5 minute, nu vroia sa se intalneasca cu ea etc. Cu ce am gresit? Ea nu vrea sa se intoarca, s-a impacat cu el. Partea urata e ca vineri seara ne-am vazut ultima data si am facut dragoste, iar ieri pur si simplu nu a mai vorbit cu mine, fara sa imi dea prea multe explicatii. Simt ca s-a prabusit totul peste mine, e greu fara ea, imi lipseste, cum sa o mai aduc inapoi cand ea nu vrea? Nu am nevoie de o relatie cu altcineva pentru ca si cand am avut tot la ea ma gandeam. Multumesc pentru sprijin si pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| lizy12iul a răspuns:

Chiar daca nu vrem sa recunoastem, noi fetele, mereu tragem la cretini. la cei care nu ne iubesc si nu ne arata ca le pasa de noi, si chiar daca gasim ceva mult mult mai bun, tot la rau ne intoarcem pana ne invatam minte. si dupa vrem fraierul care ne-a iubit neconditionat, care ne-a aratat cat de mult ii pasa de noi si care mereu ne-a fost alaturi. cam asta trebuie sa faca si fata respectiva, adica, sa se dea cu capul de pereti si dupa sa realizeze ce a pierdud, si cand o va face, sa fie prea tarziu fiindca fraierul a plecat demult si ea a ramas singura. tu nu ai nicio vina fiindca ea nu stie ce vrea, datoria ta a fost sa ii fi aproape, daca ea nu a stiut sa aprecieze, nu ai ce ii mai faci. tu incearca sa "o uiti". am pus intre ghilimele fiindca stiu ca e imposibil sa uiti o iubire, fie ea buna sau rea. dar asa ar fi mai bine, sa o dai uitari, stiu ca e greu, stiu ca pare imposibil si ca nu vezi ziua de maine daca ea nu e cu tine, dar din pacate ea e o fraiera si nu isi da inca seama de ce are langa ea. asa ca tu trebuie sa o lasi in pace sa isi deschida ochii fiindca tu nu poti sa ii deschizi si pentru ea. e cel mai bine asa. numai bine! #staystrong :* happy

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonymous1995 a răspuns:

E complicata rau treaba, poate tipul ala..nu stiu... poate e mai frumos ca tine. tipa e cam bagaboanta daca face asta, gandeste-te oare cand era cu tine nu si-o tragea si cu tipul ala pentru care te tot paraseste? tu pentru ea esti doar un fel de roata de rezerva

| LoseYourMind a răspuns:

Măi, tu nu ai gresit cu nimic. poate ai oferit iubire acolo unde nu se merita sad Singura greseala e a ei, dar nu e o greseala voita, e greseala inimii. Explica-i, fa-o sa simta ca ceeace tu spui nu sunt simplecuvinte, determin-o sa devina 'dependenta' de tine. Crede-ma, nu e greu. Trebuie doar sa vrei! Bafta!

| axxy69 explică (pentru LoseYourMind):

Ea pur si simplu nu vrea sa mai auda de mine pentru ca l-a vrut pe baiatul acela, nu am cum, am incercat si acum pare fericita, ceea ce ma doare si mai rau, pentru ca inseamna ca nu a fost si cu mine...