| FredericChopin a întrebat:

Buna seara, cum pot sa ii dau de inteles/sa-i zic unei fete de "dragoste" de la prima intalnire nu de alta dar... Multumesc mult toate cele bune

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa-i dai de inteles, trebuie sa-i spui tu!

| FredericChopin explică (pentru Violleta2022):

Pai si cum sa-i spun?

| FredericChopin explică (pentru Violleta2022):

Sa nu se supere

| Goete a răspuns (pentru FredericChopin):

Nu spune. Doar incepe si fa, pas cu pas.
Daca spui o prinzi "pe rece" si va spune Nu.
Daca o incalzesti nici nu intrebi... saruturi, mangaieri, dezgolesti umarul ridici fustita si apoi isi ridica funduletul. Daca vrea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Simplu si frumos:
"Buna, imi place de tine! Cred ca m-am indragostit... vrei sa fii prietena mea?"

12 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si daca esti indragostit de ea si ii zici, ce?
Cu ce ar ajuta-o asta, cati fiori crezi ca i-ai da?
Declaratiile sunt pentru prosti. Trebuie sa faci fata sa simta ceva, sa trezesti atractia naturala, sa aiba nevoie de prezenta ta.
Daca iti curg balele dupa ea, si ii spui ca o iubesti dupa 5 minute, asta nu e de bine. Te atasezi de ea ca un sac cu nisip, arunci mingea in terenul ei fara ca ea sa-si doreasca un joc cu tine.
Atrage-o, lasa declaratiile de gradinita. Indragosteste-o de tine, fii barbat.

| VoidEternal a răspuns:

Keep dreaming, boy.

| Goete a răspuns:

"Dragoste"...
Adica vrei s-o ****

| FredericChopin explică (pentru Goete):

Imm cam da dar cum de ti ai dat seama

| 120bulevard a răspuns:

Cam greu in ziua de azi de la prima intalnire, trebuie' sa ai vrajeala de shaman in tine, fetele au vreo 4-5 baieti la activ cu care ies la date in ziua de azi, din care trebuie sa aleaga 1, nu mai e ca acum 15-20 ani, dai un giusto si gata, de maine esti nevasta-mea, nici loialitate in talking stage nu mai e

| Cheo0S a răspuns:

Nu-i zici ca dupa si-o i-a in cap.
Sau te crede vreun penibil daca e o parasuta. O lasi pe ea sa-ti dea semne si sa-ti ceara intalniri, care vrea stai tu linistit ca si-o primeste de la tine sau de la altii. Nu trebuie sa-i dai semne.

| THEproblem23 a răspuns:

Ii spui ca ai un caine nou foarte timid si o intrebi daca vrea sa mergeti la tine sa va jucati cu el

| FredericChopin explică (pentru THEproblem23):

Pai si functioneaza? Adica e testat sau...