| miirrru a întrebat:

Buna seara big grin am 13 ani. si de ceva vreme imi curge din vagin un lichid albicios. NU mi-a venit menstruatia.si sunt virgina tongue nu ma mananca sau ceva, si miros nu stiu daca are big grin adica daca are, cred ca placut big grin

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Urmeaza sa-ti vina menstruatie in primii doi ani de la aparitia scurgerilor vaginale.

| deeadragutza2 a răspuns:

Nu iti face probleme acel lichid indica ca trebuie sa iti vina menstruatia. funda?

| Diddy a răspuns:

Secretia aceea este absolut NORMALA, stai linistita. Vaginul lucreaza la varsta aceasta. Foloseste niste absorbante zilnice, n-ai cum s-o opresti.
In cazul in care capata miros, consulta un ginecolog, dar atata timp cat nu te mananca si nu are miros, nu este nici o problema.
Ai grija de tine.

| Bianca598 a răspuns:

Acel lichid albicios este o prevenire a menstruatiei. Nu e pe o perioada determinata, dar previne aparitia menstruatiei, asa ca ai grija...big grin

| matyly a răspuns:

Din cate stiu eu este ceva normal. eu si acum la 16 ani am problema asta... deci poti sa stai linistita :*

| matemetica a răspuns:

Buna.stiu cum e acest lichid alb poate sa ti curga ff mult.eu tec prin asta de mult timp si nu mi a venit.corpul lucreaza in chilimele. pentru aparitia menstruatiei