| User5821 a întrebat:

Daca am facut dragoste cu prietenul meu protejat, dar la sfarsit ne-am si jucat putin pe clitoris (el ejaculand in prezervativ, dar s-a sters cu servetele umede), exista sanse sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand ar fi bine sa stii cate ceva despre modalitatea de a se realiza procreerea.Pentru ca o fata/femeie sa ramana gravida trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii in mod obligatoriu, CU PRECIZAREA ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA SI OBLIGATORIE este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa se fi produs ovulatia si inca sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie, CONDITIA DE BAZA pentru ca o femeia sa poata fi insarcinata este aceea ca IN PRIMUL RAND SA FIE OBLIGATORIU IN PERIOADA FERTILA in momentul producerii sexului. In cazul vostru cel putin una dintre conditii nu a fost indeplinita deci se poate afirma ca probabilitatea formarii unei sarcini in astfel de conditii devine teoretic inexistenta.O femeie nu ramane chiar atat de simplu/usor insarcinata. Multa sanatate.

| User5821 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult, chiar eram speriata.
De fapt, si eu ma gandeam ca nu e posibil, dar voiam o confirmare.

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca nu a jeaculat inauntru nu ai cum sa ramai sarcinata

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fii gravida.