| ShadonyX a întrebat:

Buna seara dragi useri.Am nevoie si eu putin de cateva pareri.Deci am pus acuma aproape o luna o intrebare despre o fata.Bine am ajuns sa fim impreuna dupa ce spune ea ca si-a revenit.Totu era bine si frumos si urma sa facem saptamana vitoare o luna de cand suntem impreuna.Dar din pacate acea luan se pare ca nu a mai ajuns.Sa va spun pe scurt:
Am inceput sa fim impreuna inainte de vacanta de craciun.Totu era lapte si miere sa spun asa.Ea se vedea ca era super indragostita de mine.Am fost la ea de craciun si de revel.Totu era normal nimic nu era schimbat pana cand a inceput scoala saptamana asta.De luni a inceput sa se comporte ciudat.Era tare rece si diferita.Asa a fost pana ieri cand mi-a spus ca ne despartim. Avusesem o convorbire miercuri seara prin care ea mi-a spus ca nu mai se simte atrasa de mine.Bine,bine dar de unde pana unde? In vacanta esti si deodata cum incepe scoala puff, nu mai esti.Era o fata destul de diferita,adica nu si-a dorit sa ii iau nimic,chiar a facut urat cand i-am dus o ciocolata de craciun. Ceea ce nu inteleg si sigurat nu o sa-mi explice e ca de ce a ajuns in halu asta. Poate am fost si eu devina, nu stiu, dar nu vrea sa-mi spuna nimic ca sa inteleg si eu.Ea mi-a spus ca inca nu l-a uitat pe fostul si de aia nu se poate indragosti de altcineva.Bine,bine dar atunci nu ma pune sa ajung pana in faza cand incep sa te plac cu adevarat.Ca eu in prima saptamana si putin din a doua am stat mai neutru cu ea ca parca eram putin sigur ca nu merita sa depun suflet.Dar iaca am ajuns sa o iau,,razna" dupa ea.Ea imi spune si ieri seara dupa ce ne-am despartit ca ii pare rau, ca inca ma place dar nu stie ce vrea, ce simte.E putin ciudat si chiar nu pot intelege.Imi spune sa mai vorbim asa, ca daca isi revine iar suntem impreuna.Ca ii pare rau ca m-a facut sa fiu in halu asta.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Nu rupe legătura cu ea, poate merită să mai încercați o dată! Posibil să fie o bătălie între amintirile legate de fostul și o nouă încercare cu tine, lasă-i puțin timp dar în același timp fii prezent.

| ShadonyX explică (pentru h3r):

Prezent sunt sa spunem asa.Adica vorbim in fiecare zi.Ea ma tot intreaba ce fac? etc. Uneori mai scapa unele fraze care iti spun unele lucruri.Nu stiu ce sa cred.O fi o batalie, ca cu acel baiat a fost 7 luni si na s-au intamplat multe intre ei. Poate a fost marcata(presupun eu). Mersi totusi de raspuns

| h3r a răspuns (pentru ShadonyX):

Până la urma tu ai primi-o înapoi?
Nu trebuia să se implice dacă mai e prinsă de el, aici a greșit ea.
Totul ține de tine și de ceea ce vrei în continuare.

| ShadonyX explică (pentru h3r):

Nu stiu sigur
Normal da, dar nici ea nu stia ce sa faca.
Cel mai bine, e sa imi vad eu in continuare de viata si vad pe parcurs daca se schimba ceva. Daca nu, asta e.Nu e sfarsitu.Chiar daca in momentu de fata ma simt ca si cum as avea o rana pe inima.

| h3r a răspuns (pentru ShadonyX):

Ai gândit bine! Lucrurile se vor rezolva de la sine happy

| ShadonyX explică (pentru h3r):

Da stiu. Oricum acuma seara am vorbit cu ea si se pare ca vrea sa ne impacam.E sigura de data asta ce vrea.Cred ca am facut bine ca i-am spus ca nu zic nici da nici nu.Trebe sa analizez putin.

| h3r a răspuns (pentru ShadonyX):

Gândește-te bine! Dacă nu mai vrei nimic cu ea, spune-i, nu încerca s-o amâni sau s-o eviți.

| ShadonyX explică (pentru h3r):

M-am gandit destul de bine.Ii mai dau o sansa, sa vad cum o fi.

| h3r a răspuns (pentru ShadonyX):

Sper ca de data asta să țină, ai grijă de tine.

| ShadonyX explică (pentru h3r):

Mersi.Sper si eu sa tina.

12 răspunsuri:
| LaylaSerizawa19 a răspuns:

Pai, din cate ai scris tu e logic. Din punctul meu de vedere, pentru ea ai fost doar un "clawn" care o facea sa uite de fostul ei, iar cand a dorit altceva te-a lasat. Mai pe scurt, probabil ai fost o "scuza" pentru suferinta ei. Cu mesajul acela, cu comportamentul fata de cadouri, probabil cauta scuze pentru a inventa o cearta, sau a prinde curaj in a pune punct.

p.s. fetele adora cadourile, mai ales ciocolata :3 (dar ai grija sa nu fie prea scump, ca ai s-o faci sa se simta prost)

PAREREA MEA :3

| alexblackk a răspuns:

Pai, din cae ai scris ceva gen am patit si eu, pe viitor nu mai pune suflet chiar daca se va intoarce nu va mai fi la fel. cum a spus si LayalaSerizawa19. pentru ea ai fost doar un Clawn ..si o simpla scuza sa nu fie sigura pana va reveni acel baiat inapoi in viata ei. am patit-o si eu si am sa o patesc in continuare Keep Calm. Eu nu cred ca ar fi potrivit sa mai vorbesti cu ea ( cel putin daca se comporta rece cu tine toate astea nu merita efortul ) Sa uiti de ea ( daca vrei sa nu mai suferi )... Atat am avut de spus

| ShadonyX explică (pentru alexblackk):

Aici e problema.Ca tot ea ma intreaba ce fac? Cum ma simt? etc.M-a intrebat vineri seara daca vreau sa o mai vad? Eu i-am raspuns asa sectongueoate.Scapa unele fraze pe care nu multi le-ar spune.Bine pot spune ca e si greseala mea, normal am lasat-o sa afle prea multe despre mine si a disparut acel ''mister''.