| MaDroghezCuFericire a întrebat:

Buna seara in primul rad big grin !Am o intrebare ce să fac ?Mai întîi o să vă spun povestea mea și după aceea vom discuta.

Deci mie imi place de un baiat,si pe cand stateam eu si prietena mea singure in clasa si vb despre el a intrat o colega care ne-a auzit si ea nu ne prea suporta asa ca a profitat de ocazie nu ?A spus la cativa copii(prietenii ei) apoi m-am certat cu ea rau dintr-o prostie si a spus la toata clasa,bineeee si eu ma inteleg bine cu niste fete pe care le consider surorile mele si care vreau sa ma combine pe mine cu el.El nu a fost miercuri la scl asa ca prietena mea a tot strigat oo Nicole +(X).Asa a auzit prietenu lui cel mai bun si maine zi baiatul de care imi place mie s-a dus la un coleg de al meu suntem prieteni noi de cand ne stim asa ca s-a dus la el si a spus Ș
-Bă !Lui Nicole ii place de mine ?
si atunci colegul meu a spus
-Bă eu nu stiu nimic !
Problema mea este cum sa fac sa nu mai stie toata scola si mai ales clasa mea ca imi place de baiatul acela ca,cand trece el pe langa mine ele imediat se uita urat,fac cu ochiul sau rad si mie nu-mi place

Ajutati-ma FUNDA!

5 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Buna!
Nu mai baga in seama toate rautatile care se spun/care se fac.Arata-le ca nu-ti pasa.Nu te arunca cu capul inainte. Poate baiatul respectiv nu te place in felul ala.

Nu ii arata ca iti place de el.Iar colegii tai...nu-i baga in seama.Prefa-te ca nu te intereseaza acel baiat.

| MaDeclarFan a răspuns:

In primul rand, fii indiferenta. Daca te intreba cinneva spui ca nu, ca e o minciuna sau ca te confunda.Nu da curs barfelor,poatra-te cat mai lejer in fata fetelor si baiatului de care iti place. Daca tie nu o sa-ti mai pese, se vor satura si ele iar baiatul respectiv (daca vrea)poate sa te intrebe direct, nu prin colegi

| irina41099 a răspuns:

Complicata situatie! Numai timpul rezolva asta. Daca mai ai nevoie de ceva anunta-ma!

| hippy16 a răspuns:

Incearca sa le areti colegilor ca nu iti pasa. Chiar si atunci cand el trece pe langa tine nu te uita la el prefate ca prietenii tai vorbeau de o alta persoana sau 'faceau misto'. Si nu fa din toata situatia asta o drama pentru ca e posibilitatea ca el afland ca tie iti place te poate privi altfel. si cine stie smug sper ca ti-am fost de ajutor :*

| Apostol97dvd a răspuns:

Nu baga in seama ce zice hippy16. E completamente gresit. Copii sunt ciudosi, ignoranti si superficiali. Avand multi prieteni prieteni in scoala, facandu-ti prieteni si cei care rad de tine, ii poti ruga frumos sa inceteze. Si eu am avut probleme dintre astea, si asa am facut. In caz de nu merge, si is pitici dinaia retardati care vor sa te sacaie la cap, si ca tu sa fugi dupa ei, cred ca te descurci punand un amic sa le arda una-n bot. Sau ai mai putea sa te combini cu el, si daca cineva >.< rade de tine, il saruti dulce pe respectiv, apoi te intorci si ii zici :"Si? Ti-e ciuda?", si le-ai inchis botu, si raman cu gura cascata big grin. xD iti urez mult succes, hehe