| Castanul a întrebat:

In septembrie anul trecut m-am indragostit de o colega de clasa, pot sa zic nebuneste.

Au trecut 10 luni in care am fost innebunit dupa ea. Vorbeam cu ea,o faceam sa rada am stat si cu ea in banca dar pur si simplu simteam ca e imposibil...

Asa,sa trecem la subiect... in septembrie anul acesta am aflat ca s-a mutat de la liceu(eu atunci auzisem ca s-ar putea sa se mute si am vrut sa ii spun tot). Dar cand am aflat ca ea chiar se muta m-am simtit FOARTE FOARTE prost(eu crezand ca o sa ma simt mai bine,ca o sa imi treaca).

Pe la mijlocul lunii septembrie i-am scris un mesaj in care "m-am descarcat". I-am spus TOT: cum o vedeam,cat de frumoasa,desteapta,GENIALA este. I-am spus ca eram innebunit dupa ea,ca o priveam de sute de mii de ori pe ora,tot, tot. Si la sfarsit i-am spus ca am facut asta pentru ai creste increderea, si chiar asa a fost...

Urmatoarea zii mi-a raspuns. Mi-a scris un raspuns destul de detaliat(ca si al meu) in care spunea ca este foarte emotionata sa citeasca complimentele pe care i le-am scris(desii nu simte ca le merita) si ca nu se astepta la asta. A mai spus ca ii pare rau ca s-a transferat si ca i-am facut transferul mult mai greu. In mesaj mi-a adresat si mie mai multe complimente la care nu ma asteptam si a zis ca nu crede ca nu o sa ne mai vedem. Asa... mesajul a fost MULT mai complex dar am scris rezumatul.

De atunci am vorbit cu ea de mai multe ori(nu am mai deschis subiectul "acela"). Am aflat ca nu ii place deloc la liceul la care s-a transferat si ar vrea mult sa vina inapoi in clasa din care a plecat dar ii e frica de reactiile colegilor pentru ca a plecat fara sa zica nimic. Cand am aflat asta mi-au crescut iar sperantele ca o sa o am ca si colega macar.

Si acum va intreb. Credeti ca simte ceva? Nu am mai vazut-o pe fata asta de 6 luni si inca nu mi-a trecut... DE CE? Si nu pot sa stau cu gandul ca stiu ca e cam imposibil,dar totusi am o speranta. NU STIU DE CE. Daca simtea ceva imi spunea in mesajul acela,si daca nu simtea nu mai vorbea cu mine asa... Toate datile in care am vorbit cu ea,am vorbit ca niste prieteni,dar ea stie bine ca simt asta pentru ea, si totusi. Raspundeti va rog cat se poate de SINCER, ce credeti ca simte ea in momentul acesta

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu te-a respins si nu s-a ascuns cand I-ai spus ce simti. De ce nu o inviti in oras, sa stati de vorba despre voi? Alta sansa nu ai si nici nu ai nimic de pierdut. Presupun ca e la un liceu din aceeasi oras.
Iar daca vine inapoi, tu poti sa te oferi sa ii fii sprijin si sa o ajuti sa se reintegreze in clasa.

| Andreea2Daniela a răspuns:

Ea ţi-a ajuns la inimă la fel cum a ajuns "el" la inima mea sad... Tipa ştie că o placi dar pentru ea sunteţi doar BFF... Poate mă înşel dar...
Aşa gândesc eu... Sper că ţi-am fost de ajutor!winking

| UnaUserOarecare a răspuns:

Poate te iubeste. Eu zic ca da.