| Lexuuuu a întrebat:

Buna TPU ! happy Sunt tare confuza. Am o poveste destul de lunga, sper sa aveti rabdarea s-o citit cu atentie pe toata si sa ma puteti ajuta cat de putin. In 2009 am cunoscut un baiat care nu locuieste in Romania, dar cand vine in vacante suntem veicini. Pe atunci s-a indragostit de mine, cam dupa o luna ( timp in care s-au intamplat atat de multeee... ) am acceptat sa fiu cu el. Am stat vreo 2-3 saptamana impreuna dupa care eu m-am racit si nu-i mai raspundeam la telefon/mesaje, nu ieseam afara etc. Am iesit fix in ultima zi a lui de vacanta in Romania, zi in care nu l-am bagat in seama si m-am despartit de el printr-o vecina (el voia sa ramanem in continuare. cu incredere si etc.). Dupa ce a plecat am mai vorbit foarte putin pe mess si atat. De Craciun a revenit in tara cu ganduri de impacare, eu nici nu am vrut sa aud, ii vorbeam in ultimul hal. La un moment dat o prietena de-a mea 'mi-a deschis ochii' si mi-a spus ca nu e bine ce fac, k a trecut si ea prin asa ceva si nu e tocmai placut. Atunci, am inceput sa regret tot, dar n-am avut curajul sa-i spun mai ales ca mai erau 2 zile si pleca din Romania. Dupa o luna, dupa ce a plecat (timp in care m-am gandit numai la el.) l-am bagat in seama pe mess si am inceput sa vorbim in fiecare zi, i-am zis tot ce simt, iar el chiar daca o tinea pe a lui k inca are aceleasi sentimente, se vedea/simtea k incepuse sa ma uite. Pana cand a venit inapoi in vara noi vorbeam pe mess ca si cum am fi fost impreuna, dar el se tot combina cu tipe de pe acolo si imi spunea ca sunt la vrajeala, k isi bate joc de ele. treaca de la mine. A venit aici, ma simteam fericita alaturi de el, dar in acelasi timp din 7 zile ale saptamanii 5 plangeam. M-a luat peste tot cu el, munte, strand (in afara Bucurestiului), a vrut sa ma ia si la mare dar nu am vrut eu etc. In ultimele 2 saptamana ale lui de vacanta in tara se comporta exact k mine in anul anterior, era indiferent. Cand a plecat din tara nu mi-a zis absolut nimic. I-am dat eu un mesaj daca s-a terminat tot , cand era in drum spre aeroport si mi-a zis ca da. asta a fost tot. n-am mai tinut legatura dupa aceea. A venit de Craciun din nou in 2010 timp in care nu am vb deloc. Dupa a venit de Paste in 2011, in vacanta asta m-a cautat f mult si am vorbit destul de des. Dupa a venit in vara in 2011, vacanta in care am iesit doar o saptamana afara in care nu prea am vb cine stie ce si la un moment dat i-am dat un mesaj in care i-am scris k imi e dor, iar el mi-a raspuns destul de rece si nu am mai insistat. Dupa acel mesaj nu a mai vb cu mine nici pana in momentul de fata. De cand a plecat un vecin care este varul lui ma streseaza intr-una k suntem incapatanati si ne mintim singuri, pentru ca noi chiar tinem unul la altul etc. Intr-adevar eu nici acum nu l-am uitat, dupa 2 ani, incepusem sa-l iubesc si inca o fac, de atunci n-am putut rezista in nicio relatie, am incercat 3 relatii dar n-au rezistat mai mult de cateva zile. Acum cateva zile vecinul meu mi-a dat o conversatie dintre el si fostul meu in care fostul meu ii spune ca si acum din cand in cand plange pentru minestraight face ce m-a uimit cel mai tare este ca. mama celei mai bune prietene mi-a dat in carti prin ea, adica eu nu eram acolo si i-a spus ca el o sa se intoarca la mine peste 2 ceva (luni, saptamani,ani) orice, dar ceva cu 2, si au trecut 2 luni de cand a spus asta , iar eu am primit conversatia pe 2 luna aceasta, si am mai aflat ca vine in tara pe 28 martiestraight face. La un moment dat vecinul meu s-a enervat pentru ca fostul meu e indecis si a venit si mi-a zis ca el e foarte influentat de maicasa, adica dansa nu este de acord cu mine, fiindca ei au o situatie financiara f buna, iar eu nu sunt la fel de bogata k ei, iar dumneaei vrea o fata asemenea lor. Tot vecinul meu mi-a zis ca in vara in 2011 cand i-am dat mesajul cu imi e dor era langa el si a inceput sa planga. Ce sa cred? V-a face ceva in vacanta de Paste? Inca tine la mine? sad ( in momentul de fata am 16 ani. daca ajuta cu ceva )
Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca si celor care ma veti ajuta cu un mic raspuns :* !

2 răspunsuri:
| valentinamarinamary a răspuns:

Off doamne cate nabadai eu zic ca el tine inca ff mult la tine daca a inceput sa planga...da inca tine la tine dar se pare ca este foarte influentat de maicasa eu zic ca daca tu de paste nu faci primul pas o sa fie cam greu sa revina sti tu incetul cu incetul,tu fi tare ori cum,nu trebuie sa fi la picioarele lui si sa te gandesti ca viata continua. Daca el nu se mai intoarce tu ce faci te omori? Nuuu, trebuie sa privesti mereu inainte.Dar te cred pentru ca e iubirea vieti tale.eu tot optez ca o sa mai fie ceva intre voi dar nu stiu ce sa zic, sa ne ti la curent!

| BombonikDolcceRaW a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa vorbesti cu el sa-i spui cu adevarat ce simti pentru el.Si nimeni nu ar trebui sa se bage in viata voastra.Fi curajoasa si spune-i ce simti chiar daca el isi arata nepasarea fata de tine in inima lui tot mai existi.Si eu cred ca chiar daca nu o sa mai fiti impreuna(nu as vrea sa se intamplesad)tot o sa gasesti pe cineva si sper sa fi fericita cu persoana care crezi ca te iubeste si care crezi si tu la fel ca o sal iubesti.Pa-pa.Sper sa fi cu persoana iubita mereu.