| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara. Revin pe acest site deoarece vreau ca în această seară să fiu puțin mai liniștită.
Am mai postat aici intrebări, toate legate intre ele, dar de aceasta data vă voi spune toată povestea, și aș dori să aflu părerea voastră
Așadar, Am avut contact sexual neprotej. pe 25 și 27 ianuarie( primul astfel de contact) iar apoi pe data de 31 ianuarie mi-a venit menstruatia, mă rog, a intarziat cu o zi. Eu totuși eram foarte foarte speriata( așa sunt de fel, in toate domeniile) așa ca a doua zi de menstruație am făcut un test de sarcină, care a ieșit negativ.
Sangele meu curgea normal, avea culoarea obișnuita, nimic extraordinar.
Totuși, pe 3 am facut alt test( v-am spus, sunt paranoica) care a iesit tot negativ
Vreau sa spun ca pe durata menstruației am avut și stări de greață, dar am multe prietene care pățesc așa ceva.
Buun. apoi, pe 5 mi-a trecut menstruația, insa am avut niste scurgeri maronii ( care sunt specifice terminarii menstruatiei)
Iar de ieri, de cand a trecut, i ma doare burta, exact ca la menstruatie, si mi-e greata ( nu dimineata), adica nu greata, cu stari de voma, mai mult un gol in stomac imens.
Ieri seara am mancat mult si cu foarte mare pofta, deci ar fi o posibilitate sa imi fi fost rau din cauza aceasta.
Acum vine intrebarea mea, mai mult de ordin psihologic...
Eu, intre timp, cand eram asa agitata ca as putea fi insarcinata, am citit tot ce se putea despre simptome si cum se manifesta sarcina. Si acum, parca le-as avea pe toate... asa ma simt. Ba cred ca ma doare burta, ca se misca ceva. Cu toate ca e imposibil. Acum mi se pare ca a crescut burta. Cu toate ca nici macar nu are cum ( cred )
Credeti ca e posibil sa fie doar autosugestia?
Maine dimineata fac alt test, dar in aceasta seara as vrea sa dorm putin mai linistita, pentru ca sunt intr-un continuu stres si nu ma mai pot concentra deloc.
Imi cer scuze pentru o intrebare asa lunga, insa sper sa veniti cu opiniile voastre, multumesc!
A. si se poate sa fiu racita la burta, de aceea sa ma doara? ( nu ma doare tot timpul oricum)Sau chisturi ovariene? Adica, atata timp cat am facut doua teste la interval de 48 de ore si au iesit negative, nu cred ca am ceva...
Multumesc!

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai citit tot ce putea sa iti faca mai rau psihologic, acum citeste si asta:

http://www.mamicamea.ro/......ntoma.html

Si,intelege,insarcinata nu esti.

| mona a răspuns:

In primul rand testul de sarcina nu se face cand ai menstruatie si in al 2 lea rand cred ca esti paranoica si in al 3 lea rand iti spun eu ca nu esti insarcinata, repeta testul oricum

| DenisaMetal a răspuns:

Recomandat ar fi sa mergi la un control si sti mai precis ce s-a intamplat decat asa cu testele de sarcina e cam nasol sa fi ingrijorata pentru testele de sarcina sunt utilizabile numai dupa 7 zile de la intretinerea raportului sexual.

| Alexandru0007 a răspuns:

De ce nu faci tu un control sa nu mai bati campii pe aici?

| valentingb a răspuns:

Testul de sarcina devine folositor la 7 zile dupa contactul sexual. Pana atunci nu apar destule modificari in corpul tau. Greturile apar la o luna dupa contactul sexual, sau mai tarziu, sau deloc, in cazuri rare. Nicicum in prima saptamana. Burta este posibil sa te doara din cauza stresului, nu crezi? Cand ai fost ultima data la baie? Nu rad de tine, stresul cauzeaza probleme de digestie. Burta nu are cum sa creasca, chiar daca esti insarcinata(desi nu cred daca el a avut grija), sunt doar cateva celule. Sa-ti mai zic " data viitoare protejeaza-te" sau stii deja? happy Totusi, imaginatia ta merita aplauze!

| justgabriela a răspuns (pentru valentingb):

Stiu stiu, ca trebuie protectie, of... nu exista sanse prea mari. El ma tot asigura ca totul este bine, ca stie ce a facut, si sincera sa fiu, chiar il cred
Si. atata timp cat a venit menstruatia. Stiu ca mai sunt cazuri in care sa vina si peste sarcina, dar aceasta e mai inchisa la culoare, mai altfel thinking astept ziua de maine:-s

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu esti insarcinata, intelege odata!
iti faci mult rau psihic stresandu-te atat degeaba! de asta simti si toate simptomele pentru ca ti le autosugestionezi!
repet, dormi linistita ca nu s-a intamplat nimic! ocupa-ti mintea cu altceva ca altfel chiar devii paranoica!
somnic pufos iti doresc happy

| justgabriela a răspuns:

Apropo. Prietenul meu nu si-a dat drumul in mine!

| justgabriela a răspuns:

Multumesc tuturor. acestea sunt raspunsurile pe care le asteptam. Astept ziua de maine, vedem ce va fi.