| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna seara sunt tot eu...cam de o saptamana am avut ceva simptome asemanatoare ca alea de sarcina, adica dimineata mi se facea rau nu suportam misorurile de mancare, aveam o stare de oboseala si cateodata ameteli. Azidimineata am facut 2 teste de sarcina primul a fost negativ, iar in al 2-lea linia de control se vedea clar dar aia de test a fost cam palida...m-am speriat si am mers la ginecologie si a spus medicul ca ceva se vede dar nu poate spune daca e sarcina sau nu pentru ca nu se vedea prea tare la ecograf. Imi doresc de foarte mult timp sa raman insarcinata dar prietenul meu s-a despartit de mine si daca e sa fi ramas cum sa ii spun pentru ca el nici nu mai vorbeste cu mine nici la telefon nu imi raspunde, acum cateva zile ma alungat de la el de acasa. Voi ce spuneti sa pastrez copilul chiar daca nu se impaca cu mine sau sa fac avort? Cateva sfaturi va rog.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Cum e si viata asta...deci de fapt iti doreai un copil sau nu?
Sau ti-l doreai numai daca erai cu baiatul respectiv? Daca iti doresti cu adevarat un copil, ti-l doresti in orice conditii...nu in functie de o maciuca.
Daca ai cu ce sa il cresti astfel incat sa nu il chinui si sa nu il traumatizezi, tine-l. Daca tot l-ai facut intentionat pentru ca ti-l doreai cu disperare.
Lui....stii cum i-as da eu vestea?
As posta pe facebook, pe pagina lui, o poza cu testul de sarcina pozitiv.
Tie nu ti-o mai raspunde dar pe facebook sigur sta, ca doar respira, nu?
Sau daca nu are facebook, da-i o poza pe whatssap.
Daca nu are nici d'ala...da-i un mesaj in care ii comunici ca esti insarcinata, Si atat. Doar "sunt grevida. O zi buna."!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Felicitari daca ati ramas insarcinată, nu faceti avort, ce vina are copilasul ca dumneavoastră nu va puteti impăca cu tatăl copilului? Vă doresc multă sanatate, si sarcină usoară. Ce vârstă aveti dumneavoastră? Simplă curiozitate, vă multumesc mult.