| MihaiDan97 a întrebat:

Buna seara TPU! Am si eu o nelamurire care implica sentimente,nu ale mele dar as vrea sa aud ce credeti,observ ca multe fete inca de la 12, 13 ani sufera din dragoste sau sunt convinse sa faca sex de iubitul lor care este cu 5, 6 ani mai mare decat ele si ajung la o varsta 16, 17 ani sa bea,sa fumeze,sa se drogheze,sa faca sex neprotejat, implica si fetele de 15 ani, iar eu tot 15 ani.Bine sa nu ziceti ca sunt rau doar cu fetele, dar baietii de ce mereu cand sunt intr-o relatie doresc sa o paraseasca pe fata cu care este impreuna pentru alta care arata mai bine si de ce le face mereu sa sufere.Chiar asta inseamna sa traim intr-o societate moderna, viata e dura m-am obisnuit cu asta.
1.De ce fetele se uita la baietii mai mari decat ele, ma refer la fetele intre 12-15 ani?
2.De ce fetele ajung in halul asta sa sufere din dragoste la varste fragede, sa ajung asta sa faca sex si alte lucruri din cauza ca sa nu piarda iubitul de 20 de ani?
3.De ce baietii fac mereu sa sufere pe fete si de ce fetele zic mereu ca il iubesc pe baiat, dar dupa o saptamna sunt cu altul?
Reusiti sa raspundeti la intrebari si va rog cu maxima seriozitate.Multumesc

12 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Ce dreptate ai!

1. Pentru ca au bani, masini si vor sa se dea smechere! Sa nu crezi ca la varsta asta exista sentimente adevarate/serioase/pure (intre 12-15 ani)

2. Ele isi creaza suferinta! Nu stiu sa treaca peste si sufera degeaba, in loc sa se uite dupa un alt baiat... si fac sex pentru ca nu sunt constiente ca la o asemenea varsta pot aparea complicatii. Si in plus. asa se poarta mai nou!

3. Nu toti realizeaza. Fata respectiva sufera, pentru ca ea nu ii spune in fata: ba, m-ai facut sa sufar! Cere-ti iertare! si tin in ele... altii fac asta sa se dea smecheri. Si cum ziceam: la varste asa fragede nu exista iubire adevarata! Doar o atractie fizica, ce se schimba din ce in ce mai des. Sau pur si simplu vor sa incerce mai multi baieti, sa vada care e mai bun, sau cum este unul anume!
happy

| MihaiDan97 explică (pentru MissxD):

Multumesc,o seara cat mai placuta si numai fericire!

| KimBianca a răspuns:

1.In ziua de azi la 12-15 ani daca nu ai un iubit cu 5 ani mai mare nu esti "smechera". Poate si pentru integrarea intr-un grup.
2. Pentru ca "iubitul de 20 de ani" isi poate juca iubita de 12-15 ani pe degete cum vrea...iar ea fiind credula ajunge sa sufere, etc straight face
3.Aici nu stiu ce sa zic straight face eu cand ii zic prietenului meu ca il iubesc, ii zic serios. Poate e chestia cu superficialitatea la mijloc O.O

| ZaineaM a răspuns:

1. Deoarece se simt mult mai cool, se simt protejate, se simt populare, se cred dive deoarece au reusit "sa suceasca" mintile unuia mai mare,
2. Baietii mint foarte bine, si ele, fiind mai mici, cad in capcana, si incep sa puna suflet si alte din astea, simplu
3.Pai, fiindca rasa noastra este programata genetica sa tinda la ceva mai bun, cum esti cu una si vezi alta mai buna, gata, ti se pune pata pe acea fata, dc sa nu recunosc, si mie mi se intampla la fel, iar fetele, dupa ce se despart, se arunca in bratele altcuiva incercand sa uite de fostul... Funda?

| ReiVaN a răspuns:

Pentru ca sunt toti o adunatura de inapti...prostiti de TV si industria muzicala.

| LineGuide a răspuns:

1)Pentru ca baietii de varsta lor, 12-15 ani, sunt imaturi, in majoritate, si ele vor pe cineva care le poate respecta, si indeplinii dorintele.
2)Cand eram noi in clasa a 6-a(12 ani) era ceva extraordinar de subit ca un coleg sa injure, dar observ ca in societatea moderna, copii injura, bea, fumeaza, poate se si drogheaza, si nu mai sunt virgini inca din clasele primare, sau generale.Deci, atunci ce ne mira ca o fata, care se considera cu capul pe umeri, plange, sufera, si de iubeste cu unul care a avut zeci de partenere, are masina, bani, casa, si te miri ce, si nu intelege ce e bine, si ce e rau?
3)Fetele au un sistem de dragoste mai dezvoltat, si bazat pe pure coincidente, nicidecum pe sentimente reale impartasite cuiva pentru ca acesta o respecta, sau ii face vreun favor deosebit.Ele vor acum numai relatii peste relatii, dar nu se gandesc si la urmarile a zeci de relatii, si anume statutul de curva.
Mult noroc!

| MihaiDan97 explică (pentru LineGuide):

Mul noroc si tie!

| kx123 a răspuns:

1.Deoarece fetele sunt mai dezvoltate moral la acea varsta.
2. Pur si simplu nu gandesc! Si daca parintii nu stiu asta, poate devenii grav.
3. Sunt si cazuri diferite. Dar fetele se ataseaza mult mai repede de o persoana decat un baiat.

| Elllliiii a răspuns:

1 pentru ca sunt mai indrazneti si vor ceva interesant un fel de 'bad boy' (parerea mea) 2 nu au minte sunt foarte tinere 3naivitate si orgoliu.

| MihaiDan97 explică (pentru Elllliiii):

Multumesc pentru raspuns, o seara placuta!

| Elllliiii a răspuns (pentru MihaiDan97):

Multumesc la felwinking

| loveisbad a răspuns:

1.Eu am 12 ani si iti spun ca unele fete se uita la baietii mai mari pentru ca arata mai bine decat unii de 12.Si probabil se simt in siguranta daca ei sunt mai mari...2 Daca o fata ajunge asa inseamna ca pe parinti i-a durut la basca de educatia si viata copilului lor.3 Intr-adevar asa se mai intampla mie imi place un baiat doar ca acum cateva zile am cunoscut un baiat superb si nu stiu ce sa fac sunt confuza s-ar putea sa ma despart de actualul prieten... Sper ca te-am ajutatkissFundita?puppy dog eyes.