| Smile4me4ever a întrebat:

Buna seara, TPU! As vrea sa imi scriu si eu aici o mica "istorioara" si daca puteti si stiti, sa va dati cu parerea.

Deci, am 13 ani [sunt fata] inca nu am avut parte de primul sarut, fiind o fire mai romantica si vrand ca aceasta sa fie un moment de-adreptul special, si facut cu o persoana speciala, ca sa imi aduc aminte de el cu drag. Acum, asta a fost o mica introducere despre mine, in legatura cu subiectul abordat e cam asa:

In perioada Craciunului, profesorul nostru de muzica, ne-a acordat sansa, mie si la cativa colegi de la mine din clasa, sa facem parte din corul scolii. Bineinteles ca am acceptat, si ne-a strans intr-o clasa alaturi de o alta clasa de aceeasi varsta cu noi. In fata mea, a stat un baiat de la cealalta clasa, cu care am vorbit putin. In rest, n-am mai tinut legatura, am uitat unu de existenta celuilalt, nu l-am mai vazut de atunci niciodata. Intr-o zi, o colega ma invita sa o insotesc spre casa. Fiind in drumul meu, am acceptat si am mers. Ea, s-a oprit si mi-a zis sa stau ca asteapta pe cineva. Am intrebat pe cine si a zis ca pe Sergiu, baiatul acela de la cor. Am ramas putin surprinsa, am intrebat-o cu ce ocazie, si m-a anuntat ca sta cu el de 3 zile. Nu mi-a venit sa cred. Apoi, am mers toti 3 acasa. Cand am ajuns in teritoriul casei lui, ea i-a spus gata te lasam aici apoi s-au sarutat in fata mea. Nu-mi dau seama de ce, faza pur si simplu m-a marcat. Am ramas cumva in genul "wow :O" pentru ca nu ma asteptam la asa ceva. Urmatoarea zi, tot aceeasi fata [Corina] m-a chemat cu ea sa se intalneasca cu acel baiat intr-un parc destul de aproape de scoala noastra. Acolo, bineinteles ca s-au sarutat vreo 10 minute in continuu. Ma simteam prost sa stau acolo, ma simteam in plus, si tot odata cumva nelinistita. Intr-un fel am multimit cerului cand am plecat de acolo. Inainte de aceste faza, nu aveam nimic cu saruturile, ba chiar poate as fi avut si curiozitatea sa incerc, dar de cand am fost martora la aceea "faza" parca simt o greata ciudata cand ma gandesc la sarut [nu sunt LEZBI!].

Acum, intrebarile mele la care va rog sa-mi dati un sfat suna cam asa:

1. Credeti ca imi place de Sergiu? Ca eu deja nu stiu ce sa mai credstraight face De ce oare m-o marca asa mult?

2. De ce simt "aceea greata?"

3. Cum as putea scapa de ea?

4. De cateva zile ma tot gandesc la acele momente, si cu si fara sa vreau. Cum as putea sa mi le scot definitiv din cap? Gandindu-ma sau negandindu-ma?

Apreciez raspunsurile voastre! Multumesc si celor care au avut rabadarea necesara sa citeasca aceste randuri! O seara placuta si numai bine va doresc intregii comunitati, TPU!

Răspuns Câştigător
| auroraa a răspuns:

Iti este rau pentru ca i-ai vazut pe ei care sunt de virsta ta si ti-a trezit baiatul odata ceva sentimente...nu cred ca iti mai place de el fiindca din cate observ ai inteles cine este el...ca sa scapi de greata aia, trebuie sa te indragostesti si "sa-ti pierzi mintile" si atunci singura vei dori sa te saruti (nu trebuie sa fortezi evenimentul asta, poate sa fie si la 16 ani) ocupa-te cu ceva, ca sa uiti de asta, mergi cu bicicleta asculta muzica vesela gaseste-ti alti prieteni si nu mai contacta cu Corina ceea si cu Sergiu, ca nu merita sa ai deafacere cu asa oameni kiss sper ca te-am ajutat,
papa si mult succes kiss

5 răspunsuri:
| alexandra_5507 a răspuns:

E posibil sa iti fi placut Sergiu, si esti geloasa si de asta te simti asa.Incearca sa ingnori sa te mai intalnesti si vei depasi acest moment.

| FreddieMercury a răspuns:

Vrei sa nu iti mai fie greata? Ia niste lamaie.

| Florinel a răspuns:

Poi eu cred ca da iti place de sergiu, si de aia te a marcat asa de mult.Greata aceea o simti pentru ca eu cred ca ai fi vrut tu sa fi in locul ei sau iti imaginai ca sa te saruti este alt fel.Pentru a scapa de ea trebuie sa saruti un baiat alt fel nu vei scapa fi sigura(trebuie sa il saruti ca sa iti dai seama daca saruturile iti fac intr-adevar greata sau nu).Cum sa iti scoti acele momente din cap nu stiu din pacate. Sper ca te am ajutat.

| LeoMessi38 a răspuns:

Iti place de el, si cand ea il saruta esti geluasa adica vrei sa faci ceva, dar...

| AndreeaPetrutza a răspuns:

In primul rand felicitari pentru ca la 13 ani inca nu ai avut parte nici de "primul sarut" sunt altele care la 13 ani raman insarcinate.nu cred ca iti place Sergiu... poate ca atunci cand ati vorbit ti-ai facut sperantzi si acum vezi ca nu avea rost. Cred ca ar trebui sa iti faci si tu un prieten care sa te merite si sa ai parte de un "prim sarut" special. aaaaa acea "greata" o sa treaca.crede-ma! deci.succes:*