| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU`! Ceva pareri?!
Pe scurt povestea sta in felul urmator:cu ceva timp in urma am cunoscut un baiat foarte dragut pe facebook(el nu e din Ro si nici nu este roman)am inceput sa vorbim prin mesaje si la chat ptk nu i-am dat idu`l meu. dupa o perioada eu m`am cuplat cu un tip de aici din oras si desigur am aparut intr-o relatie si pe facebook big grin. Iar baiatul cu care vorbeam prin msg a inceput sa devina gelos, ma intreba cine e tipul cu care stau, imi trimitea msg in fiecare zi bla bla.

Relatia mea cu baiatul de aici a durat vreo 3 luni, in tot acest timp celalalt imi cerea idu`l ca sa vorbim mai des(eu pe facebook nu prea mai intram). i-am dat idu`l si am inceput sa vorbim in fiecare zi web&skype etc.Simteam ca a cam prins drag de mine si sincer sa va spun si eu incepusem sa prind drag de el.Insa eu am fost plecata cateva zile si nu am mai vorbit iar de atunci atitudinea lui s`a schimbat radical.Ma gandeam ca poate a intalnit pe cineva dar totusi pe facebook e "SINGLE"si nu vad poze"dubiaose" la avatar.Acum vorbim foarte rar iar cand il intreb ceva raspunde greu.

Ce credeti ca a produs schimbarea asta atat de brusca?
Oare ce as putea sa fac pentru a reveni la relatia pe care o aveam inainte? happy

Răspuns Câştigător
| alexandra033 a răspuns:

Eu cred ca s-a schimbat asa cand a vazut ca esti intr-o relatie pe facebook. Daca ai vazut ca este gelos inseamna ca te place si vrea sa aiba ceva cu tine, si a fost dezamagit, probabil cand a vazut ca ai prieten s-a gandit ca nu iti este drag de el nu il placi nu te-ai atasat de el.Incearca saalegi intre baiatul acesta cu care esti de 3 luni si baiatul de pe facebook care spui ca nu este roman,dar inainte sa alegi gandeste-te ca o relatie la distanta nu merge oricat ai vrea tu de mult,nu merge! Daca el ar veni in tara sa fie langa tine, ar fi posibil.Iar o relatie doar asa pe internet nu iti face nici un bine nici un rau,poate o sa icnepi sa il iubesti si o sa suferi ca nu esti aproape de el,si nu o sa iti fie bine, o sa vrei sa pleci la el, dar ai sa vezi ca nu ai sa poti(ma gandesc ca esti minora.)si ai sa suferi.Iar cu acest baiat cu care esti de 3 luni, daca il placisi vrei o relatie serioasa cu el, stai cu el si nu ii mai da de inteles acestui baiat de pe facebook ca il placi sau ceva de genu.

Succes!

Dai fnditza?batting eyelashes kiss

1 răspuns:
| Libelle a răspuns:

Chiar consideri ca are vreun sens sa revii la relatia buna de dinainte?
Uneori e mai bine sa nu mai revii deloc la nimic.Nu poti duce si o viata virtuala in care e el acolo pe mess,facebook,skype, si una reala in care e un baiat pe care il ai langa tine,pentru ca pur si simplu nu are rost.
Nu incepe sa tii la cineva alaturi de care nu poti fi, mai ales la sute de km.
Atat a fost, gata.