| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Nu mi s-a mai intamplat niciodata sa ma indragostesc de cineva cu care vorbesc pe mess, pe facebook etc dar de ceva timp ma confrunt cu o oarecare problema thinking
La inceput cand i-am dat idu-l pe facebook acestui baiat nu am crezut ca o sa ajung sa ma intereseze asa de tare. Vorbeam foarte des pe mess, la telefon pana cand eu a trebui sa plec pentru o vreme iar cand m-am intors am inceput o relatie cu un vecin de al meu.Relatia nu a durat prea mult(2 luni) iar cu baiatul de pe fb continuam sa vorbesc. Dupa ce m-am despartit de vecin inca vorbeam cu cel de pe fb si el era foarte interesat de mine, insa intr-o buna zi brusc s-a intrerupt toata amicitia noastra. El nu se mai baga in seama cu mine si nici eu nu il mai intreb nimic, dar cand il vad online am o mare dorinta de a ma baga in seama cu el, insa chiar si asa de moment am rezistat tentatiei.As vrea sa il intreb ce s-a intamplat, daca l-am suparat cu ceva...straight face E single si totusi nu stiu de ce are atitudinea asta fata de mine...

Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| Lavidaloca a răspuns:

Poate cat timp ai fost tu plecata el a cunoscut pe cineva dar fiind abia la inceput a continuat sa vorbeasca cu tine.Cand relatia lui cu persoana respectiva a devenit putin mai serioasa si ca sa nu se mai complice a crezut ca e mai bine pentru el sa nu iti mai vorbeasca. Spui ca era interesat de tine.
Nu stiu ce sa zic, sau poate pur si simplu nu ii mai provoci acel interes de la inceput.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si de ce nu-l intrebi,ce te opreste?
E doar o relatie virtuala,nu ai cum sa iesi sifonata din toata povestea,desi ca sa inceteze brusc cu interesul lui virtual,tot ce e posibil,a gasit ceva mai interesant live!
Lamureste-te politicos si linisteste-te, dragostea virtuala te poate face praf si greu te mai aduni pe urma, mai ales cand nici nu exista obiectul pasiunii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce pierzi daca vorbesti cu el? Daca asta simti, nu mai sta pe ginduri.In fond,daca are pe cineva,ar trebui sa iti spuna, astfel te-ai linisti, oarecum si nu ai mai sta cu gindul la el.Mult noroc.

| freelove1486 a răspuns:

Pai vorbeste cu el.iar daca el tot nu te baga in seama el pierde nu tu in fond sunt multi baieti in lume si probabil el asteapta sa-l implori in genuchi sa te ierte