| enwGiulia a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta cu un sfat.Am fost iubita celui mai bun prieten,cat am fost prieteni au mers toate ca pe roate,insa cand am fost impreuna au inceput problemele: m-a inselat de cateva ori,m-a mintit mereu, a tipat la mine, ma injurat si l-am iertat de fiecare data.Pana la urma a rupt din senin contactul cu mine(timp in care am aflat ca ma barfeste si a avut inca 3 fete dupa mine). Dupa aproximativ 3 luni m-a cautat si mi-a spus ca ii pare rau, ca se gandeste mereu la mine, ca stie ca inca il iubesc si ca si-ar dorii sa fim din nou acei buni prieteni nedespartiti.Eu nu il pot vedea ca pe un prieten! El e totul pentru mine! Nu stiu ce sa fac, sunt atat de confuza.Il iubesc enorm dar nu il pot ierta si nu pot uita nimic.De cand am vorbit ultima data nu i-am mai scris nimic, incerc sa ma abtin, vreau sa il uit dar nu reusesc.Am nevoie de el dar nu mai am putere sa accept tot ce face, indifent daca suntem prieteni sau impreuna.Ce sa fac? Sa il iert, sa vorbesc din nou cu el? Mi-e frica sa nu isi bata iar joc.Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Pai, in afara faptului ca a avut atitudinea morala a unui carlig de rufe, am impresia ca te-a si confundat cu un pres...
Din atitudinea lui nu te respecta. Daca nu te respecta logic nu are cum sa tina la tine. Daca nu tine la tine, nu puteti fi nici macar amici.
Nu este cazul sa pastrezi o prietenie cu un asemenea personaj care si-a batut joc nu numai de relatia romantica ci si de cea de incredere si prietenie.winking
Cu prieteni ca astia...nu mai ai nevoie de dusmani.
Recapata-ti demnitatea, tine capul sus si stai linistita ca nu pierzi nimic.
Eu chiar am avut o discutie de genul cu o prietena de'a mea si concluzia e simpla (o zic in engleza ca imi place mai mult cum suna) : You lost a looser..so you actually won!

1 răspuns:
| Bibishorrrr a răspuns:

Ar trebui sa porti totusi o discutie cu el.Nimeni nu merita sa isi bata joc de tine dar pentru ca spui ca ati fost buni prieteni ar trebui sa vorbesti cu el si sa vezi si tu ce nu a mers, de ce te-a inselat, de ce si-a batut joc.Astel vei afla si tu de ce nu puteti fi impreuna, iar lucrurile or sa revina la normal.o sa iti dai seama ca nu te-a meritat si probabil o sa incerci sa continui relatia de prietenie dinainte. Sper ca te-am putu ajuta.Sa ai mare grija de acum in colo la toti prieteni tai si la toti iubiti tai.Cum spuneam NIMENI NU ARE VOIE SA ISI BATA JOC DE TINE. Funda?