| Anisoara_4907 a întrebat:

Buna)Sper sa citeasca cineva pina la sfirsit si sa ma ajute cu ceva))Deci, prietenul meu s-a suparat pe mine(sintem impreuna de un an si citeva luni)din cauza ca am acceptat in prieteni un baiat care merge impreuna cu mine la cursuri de limba engleza(noi ne-am inteles sa stergem el fetele si el baietii din prietenibig grinla el au mai ramas fete, de asta si l-am acceptat)si din cauza ca am facut 2 foto cu el, inca unul si o colega de-a mea. I-am spus ca el tot are poze cu fete si inca le are la el pe profil(eu nu le-am pus la mine, doar le pastrez in calculator)si mai inainte mi-a aratat la el in telefon o poza cu el si inca o colega(erau amin2)si nu m-a suparasem atunci, i-am amintit si de asta si i-am spus ca macar ne-am pozat toti patru, nu eu si cineva(cum a fc el). Ieri a fost ultimul sunet, eu si inca niste prieteni(fete si baieti)de la scoala am mers deodata la iaz, aseara m-a sunat el si m-a intrebat unde am fost, i-am spus, s-a suparat si mai mult fiindca nu i-am spus di-nainte ca ma duc bla-bla-bla! A inceput "asa ve-i fi intotdeauna" si ma lua la intrebari de genu' "vrei sa ne despartim, da?" ii spuneam ca nu, dar nu credea intr-un fel.Nustiu ce sa fac, mi-am sters profilul(toate pozele, ce mai aveam acolo)si s-a gindit ca am pe cineva si de asta l-am sters, ca sa nu imi scrie si el sa vada(are parola mea). E ft gelos, daca sincer m-am saturat deja de asta, m-am straduit intotdeauna sa fac asa cum spune ca sa nu sa se supere(si el facea la fel)dar chiar de sunt si eu geloasa, nu imi mai arat atit de mult, incerc sa-i dau putina libertate, sa iasa cu prietenii lui, una alta, am incredere in el, dar el nici macar cu prietenele mele nu prea ma lasa, sau daca ma lasa imi pune o multime de-a intrebari((. Eu socot ca nu am gresit cu nimicsadparerea voastra? Ce pot sa fac ca sa schimb cumva relatia dintre noi? Adica sa nu ne mai certam atita, ma stradui sa nu fac nimic rau si oricum ceva nu-i place((Funda!:*:*

Răspuns Câştigător
| Bullweif a răspuns:

Dezavantajul retelelor de socializare laughing mai degraba a prostiei celor care le folosesc excesiv. Ajungi sa judeci o persoana dupa ceea ce are "pe profil". Inainte prietena se criza daca te vedea discutand pe strada cu alta, acum se crizeaza ca ai dat un comment sau un "like". Am avansat nu? Bine zicea cine zicea ca o sa ajungem sa facem copii online, prin transfer "da mega". Referitor la problema tahappy ma indoiesc ca o sa fii chiar tu cea care incepi sa schimbi tampenia asta, dar un sfat mic iti dau totusi. Problemele nu se rezolva niciodata prin masuri drastice, ci prin rabdare si treptat. De ce sa stergi toti baietii de la prieteni, si el sa stearga fetele, ca sa fiti mandrii ca ati facut`o si p`orma sa lasi totusi un baiat doi si el cateva fete, ca sa aveti motiv de cearta. Bucurati`va de timpul petrecut impreuna si de copilaria voastra. happy O zi buna!

11 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Lasa-l ca este prea multa bataie de cap e nebun omul nu face diferenta intre a avea un prieten si a insela! funda?

| sofia_8041 a răspuns:

Parerea mea ii ca el ii mult rea exagerat.Am avut si eu un prieten asa si am fost doi ani cu el si eram exact ca si tine incercam mereu sa-i fac plac dar ele mereu gasea ceva sa bage de vina si sa devina gelois. M-am despartit de el pentru ca mi-am dat seama ca el mereu o sa-mi controleze viata si scenele de gelozie nu o sa incereze niciodata.
Sfatul meu oricat de radical ar parea ii sa te desparti de el...nu se poate sa fi cu un om care nu accepta nici macar sa iesi cu prietene.dar presupun ca el are voie sa iasa cu prietenii lui nu?
Deci uita-l si gaseste pe altu pentru ca baieti pe lumea asta sunt destui.

| AndaWest a răspuns:

Solutia e sa va despartiti.tu nu poti sa stai non stop la comanda lui, si sa-i suporti gelozia obsesiva. daca de acum face asa, mai tarziu cred ca o sa te pocneasca

| vlaaddd a răspuns:

E prea exagerat el...

| porto89 a răspuns:

Eu va mai dau maxim 4 zile. asa cum zicea si corina gelozia e o boala foarte grava! eu am platit foarte scump ca am fost bolnav.

| aryana_4212 a răspuns:

Diana sa stii ca ori ce persoana trebuie sa aiba intimitatea lui.El este o fire mai geloasa si nu e bine pentru ca asa se strica o relatie eu stiu ca si eu am trecut prin asa ceva si s-a stricat o relatie de 6 ani.trebuie sa-i spui sa nu mai fie asa cu tine sal duci si in anturajul tau sa vada ce faci.Dar nu-i mai spune tot ce faci pentru ca gresesti, un barbat nu trebuie sa stii toate miscarile tale.Nu iti spun sal minti dar nu-i da detalii prea multe fi directa merg acolo hai cu mine daca vrei si dau un pic mai multa importanta fata de prieteni tai si nu o sa mai fie asa.Aratai ca el inseamna totul.Si in legatura cu pozele daca el nu le poate vedea la tine pe calc nu-i zice tot fi mai desteapta ca el are dreptu sa pastreze dar tu nu, asa nu-i corect
Un barbat si o femeie are drepturi egale

| Angry a răspuns:

Pff. Grea situatie. Mai tot ce putem noi sa spunem e ca daca el chiar te iubeste va renunta la gelozia asta. Spune-i ca vrei sa vb un pic serios cu el si spune-i: '' Bai chiar m`am saturat de gelozia ta. Spune dracu` odata ce vrei sa faci ca am impresia ca prin gelozia ta tu dai semne ca trebuie sa ne despartim.Gandestete.'' Si vezi ce zice. Funda? love strucklove struck

| Reginna69 a răspuns:

Exact ca si minestraight face
dar gelozia este o boala.

| Titi_8249 a răspuns:

Mama mia eu cred ca baetzi ini ziua de azi sunt nebuni de gelozie, dar tu trebuie sa-i zici ca veramnte geloziea lui intrece masura si sa aleaga intre tine si gelozie, are toate o limita.tonguesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te las in pace ca e ziua ta, dar maine... ai sa vezi tu

| asa_2922 a răspuns:

Trebuie să comunicaţi mai mult, si sa lasati gelozia pentru ca nu e buna si sa aveti incredere unul in altul.