| cudie a întrebat:

Stiti ca ultima oara v-am spus ca m-am despartit recent ( 5 saptamani maine ) de un baiat cu care am fost un an si eu mi-am pus prima pe fb ca sunt intr-o relatie dar nu am specificat cu cine iar la scurt timp si-a pus si el, dar a specificat si cu cine.Vineri, a fost majoratul la care v-am spus ca am fost invitati...eu am fost pana la urma cu un baiat cu care am fost inaintea baiatului de care m-am despartit acum recent si fostul il stie pe acest baiat. stie ca am fost cu el.Contrat asteptarilor, el nu a venit cu acea fata, nu a venit deloc la majorat iar cand sarbatoritul l-a sunat, nu i-a raspuns la telefon. Au trecut 3 zile si azi vad ca are pe fb ca poza de profil poza cu ei 2, se tin in brate si zambesc unul altuia.Sunt 2 saptamani de cand e cu ea si i-a zis pe fb ca o iubeste, o alinta, dar eu mereu il vad prin oras singur sau cu baieti, desi am auzit ca odata era cu ea. S-au despartit saptamana trecuta, dar s-au impacat in aceeasi zi iar ea a spus ca i-a ascultat suferinta, l-a inteles si nu-i vine sa creada ca acum i-a dat liber... Oare chiar tine la ea? oare va fi o relatie serioasa? Ea sta cam departe de el, e de la tara. Credeti ca o iubeste precum spune sau se foloseste sa ma faca geloasa pe mine? Am nevoie de un sfat. va multumesc!

4 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Daca vroia sa te faca geloasa facea exact cum ai facut tu: venea la petrecere cu ea! dar uite ca a evitat asta. Probabil e o fata cuminte si poate ca asta ii place la ea,chiar daca e de la tara.Tu, daca ai fost un an cu el, inseamna ca simti ceva pentru el.Si parerea mea este sa nu renunti.de ce nu vorbesti cu el?> Daca nu tine acum dupa doua saptamani la acea fata, in viitor daca va tine la ea, daca se va atasa de ea? ce faci? Deci fa ce si cat poti acum! pana nu va fi prea tarziu. Bafta *:*:*

| superdorex a răspuns:

Da, imi aduca aminte ca ti-am si raspuns! Ce crezi ca s-a schimbat ceva? Mergi pe drumul tau si uita-l nu te merita sa stii, poate ca a vrut doar sa fie liber si nu stia cum sa scape de tine nu? Ca daca era sa se impacienteze de tine venea cu alta! Asa daca nu a veniyt deloc poate ca asta vroia sa fie liber! Lasa sa treaca timpul si vei vedea ce zace in el da? Tu nu mai pune la inima ca sigur nu te merita asa cum ti-am zis si data trecuta, mergi mai departe! pa.

| m1xa3la a răspuns:

Ai fost cu acel baiat un an. in 5 saptamani nu poate deja sa tina la altcineva, incearca sa vorbesti cu el sa fiti singuri si sa ii aduki aminte de clipele impreuna si incearca sa te apropii de el ca si cum ati fi impreuna... asta ii va da de gandit, tu fii puternica si cu moralul ridicat...suntem fete ce naibawinking

| faost a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ce gandeste baiatu`. de fapt nimeni nu stie, decat el. Probabil sta cu acea doar asa sa te faca geloasa pe tine, si sa aiba cu cine pierde timpul si mai ales tinand cont ca fata e de la tara, cred ca va obtine de la ea repede ceea ce isi doresti.parerea mea.