| Pissitau18 a întrebat:

Stiu ca nu am mai intrat de mult.dar acum am o problema. Vreau si eu raspunsuri la 3 intrebari: 1 De ce mi s-a oprit cm cateva ore? si 2 Pot ramane gravida daca in timpul asta de cateva ore am facut dragoste si el a ejaculat in vaginul meu si am facut-o in continuare pana a ejaculat a doua oara dar nu in vaginul meu si nici langa? 3 Si azi am avut cateva pete rozalii-rosii spre maro. cam asa. ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In perioada de cateva zile pe parcursul careia se produce eliminarea menstrei exista perioade de stagnare a fluxului de diferite perioade ca timp (chiar mai multe ore). Atat teoretic cat si din datele statistice s-a ajuns la concluzia ca probabilitatea formarii dar mai ales a instalarii unei sarcini in zilele de eliminare a menstrei este mai mica de 3-5% in cazul in care ciclul menstrual are o periodicitate de 28 de zile chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin in mod intentionat. Faptul ca dupa terminarea sexului ti-au mai aparut pete de sange menstrual inseamna ca menstruatia nu a fost inca terminata complet la acea data. Teoretic, probabilitatea unei sarcina in asceste conditii este exclusa. Multa sanatate.

1 răspuns:
| Pissitau18 explică:

Ps: iar dupa cateva ore mi-au mai curs cateva picaturi de cm cred.